Olimpos'taki otel hakkında ‘atık su sızdırdığı’ iddiasına suç duyurusu

Olimpos'taki otel hakkında ‘atık su sızdırdığı’ iddiasına suç duyurusu
Yayınlanma:
A+ A-
Antalya Kumluca'ya bağlı Olimpos'ta yaklaşık altı ay önce açılan beş yıldızlı otelin atık su sızdırdığı ve kokuya neden olduğu gerekçesiyle suç duyurusunda bulunuldu. Otel yöneticileri ise iddiaları reddetti.

Artı Gerçek - Antalya'da Olimpos'ta bulunan ve bu yıl açılan villa tipi beş yıldızlı otel, atık su sorunuyla gündeme geldi. Bölgede oturanlar, otelin atık suyunun çevreyi kirlettiği ve koku sorunu ortaya çıkardığı gibi nedenlerle Kumluca Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Sağlık turizmi kapsamında imar planları Kumluca Belediyesi ve Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından onaylanan otelle ilgili suç duyurusunda, toplum sağlığını tehlikeye atan faaliyetleri olduğu belirtildi.

Otelin altyapı ihtiyaçlarını karşılayacak hiçbir fasilite (müşteriye veya kamuya kolaylık sağlamak için yapılan düzenleme) bulunmadığı belirtilen suç duyurusu dilekçesinde, bu durumun bölgede yaşayanları son derece mağdur eden sonuçlar vermeye başladığı, yıllardır sürmekte olan sakin ve sağlıklı yaşam kalitesini bir anda yerle bir ettiği belirtildi.

Otelin, bulunduğu bölgede yaşayanların, hatta kendi personeli ve müşterilerinin sağlığını bozmaya başladığı ifade edilen dilekçede, illegal atık su deşarjı yapıldığı aktarıldı. Yağmur drenajı künklerinin izinsiz kapatılmasına ilişkin de suçlamaların yer aldığı dilekçede, otelle ilgili adli ve idari işlemlerin başlatılması, söz konusu otelin altyapı sorunları çözülene kadar da faaliyetten alıkonulması istendi.

GENEL MÜDÜR SUÇLAMALARI REDDETTİ

Otel Genel Müdürü Güngör Kuru, iddiaları reddetti Kuru, “Otelimizin ne inşaat aşamasında ne de faaliyete geçtiği süreçten sonra bahsedilen iddialarla ilgili herhangi bir sorun yaşandı.

Yaşanan sorun otelimizin altyapısıyla alakalı değil, bölgedeki altyapı eksikliğine bağlı genel bir sorundur. Otelimizin dışında, genel altyapı alanında küçük bir alanda sızıntı sorunu yaşanmıştır” dedi.(DHA)

Öne Çıkanlar