Taciz açıklaması sonrası 19 gündür haber alınamayan tenisçiyle ilgili yeni gelişme

Taciz açıklaması sonrası 19 gündür haber alınamayan tenisçiyle ilgili yeni gelişme
Yayınlanma:
A+ A-
Peng Şuai, 2 Kasım'da yaptığı paylaşımda, 2013-2018 döneminde Çin'de başbakan yardımcılığı görevi yapan Cang tarafından cinsel ilişkiye zorlandığını açıklamıştı.

Tacize uğradığını duyurduğu 2 Kasım'daki sosyal medya paylaşımının ardından kendisinden haber alınamayan Çinli tenisçi Peng Şhuai, Çin’in başkenti Pekin'deki bir gençlik turnuvasında ortaya çıktı.

Çin'in sosyal medya sitesi Weibo'daki China Open'ın gönderisinde Peng, bir kortun yanında ayakta el sallayarak ve çocuklar için büyük boy hatıra tenis toplarını imzalarken görüldü.

Gönderide, Peng'ın ortadan kaybolmasına veya suçlamasına yer verilmedi.

Sputnik’in aktardığı habere göre Peng'in görüntüleri, devlet medyasının milliyetçi çizgideki Global Times gazetesinin Yayın Yönetmeni Hu Şicın'in dün Twitter'dan yaptığı Pıng'ın 'kendi evinde özgürce kaldığı' ve 'yakında halka görüneceği ve bazı etkinliklere katılacağı' bilgilerini içeren paylaşımının ardından ortaya çıktı.

BAŞBAKAN YARDIMCISININ CİNSEL İLİŞKİYE ZORLADIĞINI AÇIKLAMIŞTI

35 yaşındaki kadın tenisçi, 2 Kasım'da Çin'in sosyal paylaşım sitesi Weibo'da yaptığı paylaşımda, 2013-2018 döneminde Çin'de başbakan yardımcılığı görevini üstlenen Cang tarafından cinsel ilişkiye zorlandığını kaydetmişti.

Çin devlet kanalı CGTN, paylaşımının ardından kendisinden haber alınamayan Çinli tenisçi Pıng'ın kaleminden olduğu iddiasıyla mektup yayımlamıştı.

Kadınlar Tenis Birliği’nin (WTA) Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Steve Simon'a yollanan mektupta, "Cinsel tacize uğradığım yönünde çıkan iddialar doğru değil. Kayıp veya güvenliğin olmadığı bir yerde değilim. Evimde dinleniyorum ve her şey yolunda. Beni önemsediğiniz için teşekkürler" ifadelerine yer verilmişti.

ÇİNLİ TENİSÇİNİN GÜVENDE OLMADIĞINA DAİR ŞÜPHELER ARTTI

Mektuba rağmen Pıng'ın tacize uğradığını iddia ettiği 2 Kasım'dan beri kimseyle görüşmemesi veya sosyal medya hesaplarından paylaşım yapmaması, uluslararası tenis camiasında Çinli tenisçinin güvende olmadığına ilişkin şüpheleri artırmıştı.

ATP KINAMIŞTI

WTA, iddiaların şeffaf şekilde soruşturulmasını talep ederken Profesyonel Tenisçiler Birliği (ATP) ise kınama mesajı yayımlamıştı.

Öne Çıkanlar