ABD'de ırkçılık: Siyah Airbnb müşterisini sokakta silahla vurdu

ABD'de ırkçılık: Siyah Airbnb müşterisini sokakta silahla vurdu
Yayınlanma:
A+ A-
Irkçı saldırıların önüne geçilemeyen ABD'de, 66 yaşındaki beyaz bir adam yakındaki bir evden çıkan siyah bir adamı silahla vurdu. Siyah adamın, söz konusu evi Airbnb üzerinden kiraladığı açıklandı.

Artı Gerçek - ABD'nin Kaliforniya eyaletinin San Jose kentinde yaşanan olayda, 66 yaşındaki Mark Waters'ın 21 yaşındaki siyah genci silahla vurduğu açıklandı. Polisin basın açıklamasına göre Waters, süpermarkete gitmekte olan gence karşıdan karşıya geçtiği sırada elinde silahla yaklaştı.

İsmi açıklanmayan genç, silahı görünce kaçmaya çalıştı ama Waters yarı otomatik silahıyla ateş etti. 21 yaşındaki gencin bacağından ciddi biçimde yaralandığı belirtildi.

San Jose polisi, Waters hakkında fiziksel yaralama ve silah bulundurmaktan dava açılacağını, nefret suçu ihtimalinin de incelendiğini duyurdu.

Waters'ın suçlu bulunması halinde hapis cezası alacağı belirtilirken, Bölge Savcısı Jeff Rosen "Hers markete güvenli şekilde gidebilmeli. Bölgemizde böylesi mantıksız ve şiddet içerikli eylemlere izin vermeyeceğiz" dedi. Rosen, "Mağdurun hızlı iyileşmesini umut ediyoruz ve bu saldırının ardından adalete erişmesini sağlayacağız" diye konuştu. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar