Almanya bu cinayeti konuşuyor: Kendisini ölü göstermek için benzerini öldürdü

Almanya bu cinayeti konuşuyor: Kendisini ölü göstermek için benzerini öldürdü
Yayınlanma:
A+ A-
Almanya'da ağustos ayında işlenen bir cinayetin yeni ortaya çıkan ayrıntıları gündem oldu. Iraklı Alman vatandaşı Şehriban K., ailevi nedenlerden dolayı saklanmak için bir benzerini bulup öldürdü; kendisini ölmüş gibi gösterdi.

Artı Gerçek - Almanya, kendisini ölmüş gibi göstermek için internetten bulduğu benzerini öldüren Iraklı Alman vatandaşı Şehriban K.'yı konuşuyor. Ağustos ayında yaşanan ve iddianame hazırlanması üzerine basına yansıyan olayda, Şehriban K.'nın ailevi nedenlerden dolayı saklanmak için böyle bir yönteme başvurduğu belirtiliyor.

Alman basınındaki haberlere göre, bir güzellik blogger'ı olan 23 yaşındaki Şehriban K., ölmüş gibi yapmak için internet üzerinden kendisine çok benzeyen bir kişiyi aramaya başladı. Kendisi gibi bir güzellik blogger'ı olan 23 yaşındaki Cezayirli Hatice O. ile de sahte Instagram hesapları üzerinden tanıştı. Sonrasında ise "sahte vaatlerle ikna ederek" buluştuğu Hatice'yi, defalarca bıçaklayarak öldürdü.

EN AZ 50 DEFA BIÇAKLANMIŞ

Basına yeni yansıyan olayda, Şehriban K.'nin ailesi kayıp ihbarında bulunmak için polisle temasa geçti. Kısa süre sonra Şehriban K.'nin Mercedes marka arabası, ülkenin güneyindeki Ingolstadt'ta bulundu. Arabanın içinde, 50'den fazla kez defa bıçaklanmış ve yüzü tanınmaz hale gelmiş bir kadının cesedi vardı.

OTOPSİ VE DNA ANALİZİNDE ANLAŞILDI

Polis ve ailesi, ilk başta bu kişinin, kayıp olan Şehriban K. olduğu yönünde teşhiste bulundu. Ancak otopsi ve DNA analizinde, ölen kadının Şehriban K. değil, ona "çarpıcı şekilde" benzeyen 23 yaşındaki Cezayirli kadın olduğu ortaya çıktı.

almanya2.jpg

MÜEBBET HAPİS CEZASI ALABİLİRLER

Ingolstadt polis sözcüsü Andreas Aichele, CNN International'a yaptığı açıklamada Şehriban K.'nın ve evinde yakalandığı Kosovalı bir erkeğin cezaevinde tutulduğunu söyledi. Aichele, "Savcıların varsayımına göre, şüpheli, ailevi sorunlardan dolayı saklanmak istedi ve kendisini ölmüş gibi gösterdi" dedi. Alman basını, Şehriban K. ve Kosovalı erkeğin müebbet hapis cezası alabileceğini yazdı. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar