Almanya'da trendeki bıçaklı saldırıda öldürülenlerin kimliği açıklandı

Almanya'da trendeki bıçaklı saldırıda öldürülenlerin kimliği açıklandı
Yayınlanma:
A+ A-
Almanya'nın kuzeyinde hareket halindeki bir trende bıçaklı saldırıda öldürülen iki kişinin kimlikleri açıklandı. Ölenlerin 16 ve 19 yaşındaki iki genç olduğu duyuruldu. Filistinli saldırgan İbrahim A.'nın ise kabarık bir suç geçmişi bulunuyor.

Artı Gerçek - Almanya'nın Schleswig-Holstein eyaletinde, Kiel'den Hamburg'a giden bir banliyö treninin içinde yolculuk esnasında dün yaşanan bıçaklı saldırıda ölen iki kişinin kimlikleri açıklandı. Alman basını ölen iki kişinin birbirini tanıyan 16 yaşındaki bir genç kadın ve 19 yaşındaki bir erkek olduğunu duyurdu. Saldırıda çevredekilerce etkisiz hale getirilen saldırgan ve diğer yedi kişi de yaralanmıştı.

Alman basını 33 yaşındaki saldırganın 2014'te Gazze'den Almanya'ya gelen İbrahim A. adlı bir Filistinli vatansız olduğunu açıklamıştı. Savcılık İbrahim A.'nın saldırısının terörizmle bağlantılı olduğuna ilişkin bir kanıt bulunmadığını duyurmuştu.

Alman Bild ve Welt gazeteleri olaydan sadece bir altı gün önce hakkındaki bir dava nedeniyle tutuklu yargılanan İbrahim A.'nın serbest bırakıldığını ve Filistinli saldırganın aralarında cinsel saldırı, kredi kartı hırsızlığı ve hırsızlık suçlarının olduğu en az 12 suç kaydı bulunduğunu yazdı.

Gözaltına alınan İbrahim A.'nın saldırıyı gerçekleştirme nedeniyle ilgili başlatılan soruşturma devam ediyor. Perşembe günü Schleswig-Holstein eyaleti parlamentosunda saldırıda ölen iki kişi için saygı duruşunda da bulunuldu. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar