Bakanı Akar, Rus mevkidaşı Sergey Şoygu ile telefonda görüştü

Bakanı Akar, Rus mevkidaşı Sergey Şoygu ile telefonda görüştü
Yayınlanma:
A+ A-
Milli Savunma Bakanı Akar, Rus mevkidaşı Sergey Şoygu ile telefon görüşmesinde, tahıl koridoru anlaşmasında sürenin uzatılmasını ve kuzey Suriye'de 'terörle mücadele' konusunu ele aldı

Artı Gerçek - Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Rus mevkidaşı Sergey Şoygu ile telefonda görüştü. Tahıl koridoru süresinin uzatılmasından memnuniyetini ileten Akar, Türkiye'nin üzerine düşeni yapmaya devam edeceğini belirtti. Akar ayrıca, Suriye'nin kuzeyindeki tek amaçlarının 'terörle mücadele' olduğunu söyledi.

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Rusya Federasyonu Savunma Bakanı Sergey Şoygu ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede Bakan Akar tarafından şunlar ele alındı:

Ukrayna ve tahıl sevkiyatı bağlamında; küresel gıda krizinin çözümüne büyük katkı sağlayan tahıl girişiminin uzatılmasındaki işbirliğinden duyulan memnuniyet ile tahıl sevkiyatının kesintisiz devamının önemi, Türkiye’nin, bölgede barışın temini ve insani yardım konusunda bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da üzerine düşeni yapmaya devam edeceği.

Suriye’nin kuzeyi bağlamında; Trükiye'nin tek amacının sınırların güvenliği ve terörle mücadele olduğu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Sayın Vladimir Putin liderliğinde başlayan görüşmelerin, bölgede ve Suriye’de barışa ve istikrara giden yolda ciddi katkılar sağlayacağı ve devamının büyük önem taşıdığı.

Bakan Akar, depremlerin ardından Rusya tarafından sağlanan destek ve dayanışmadan dolayı teşekkürlerini de iletti. (AA)

Öne Çıkanlar