Biden'ın son Covid-19 testi de pozitif

Biden'ın son Covid-19 testi de pozitif
Yayınlanma:
A+ A-
ABD Başkanı Joe Biden'ın doktoru doktoru Kevin O'Connor yayınladığı mektupta, Biden'a yapılan son Covid-19 testinin pozitif çıktığını ifade ederek, "Başkan kendini iyi hissediyor" dedi.

ABD Başkanı Joe Biden, 30 Temmuz'da yapılan Covid-19 testinin de pozitif çıkmasının ardından yeniden karantinaya girmişti. Biden'in doktoru Kevin O'Connor bir mektup yayınlayarak, sağlık durumu hakkında bilgi verdi. Doktor  O'Connor, Biden'a yapılan son Covid-19 testinin pozitif çıktığını ifade ederek, "Başkan kendini iyi hissediyor. Bu sabahki test, Başkan'ın keyif aldığı hafif bir antrenmanı bitirmesinin ardından yapıldı" ifadelerini kullandı.

T24’ün aktardığı habere göre; Biden'ın ara sıra öksürdüğü ifade edilen mektupta, düne göre daha az öksürdüğü aktarılarak, ateşinin, nabzının, kan basıncının, solunum hızının normal olduğu belirtildi. Biden'ın karantinasının ise devam ettiği aktarıldı.

79 yaşındaki Biden'a 21 Temmuz'da yapılan ilk Covid-19 testi pozitif çıkarken, 27 Temmuz'da yapılan iki testinde negatif çıkması sonrası karantinası sona ermişti. 30 Temmuz'da ise Biden'ın Covid-19 testi yeniden pozitife dönmüştü.

O'Connor, Biden'ın testinin yeniden pozitif çıkmasını antiviral ilaç Paxlovid alan hastaların küçük bir yüzdesinde görülen 'geri tepme' vakası olarak tanımlamıştı.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar