Bilim insanları Bruce Lee'nin fazla su tükettiği için öldüğünü düşünüyor

Bilim insanları Bruce Lee'nin fazla su tükettiği için öldüğünü düşünüyor
İspanya'daki bilim insanları, Bruce Lee'nin ölümüyle ilgili yeni bir iddiada bulundu. Nefrologlar, aktörün son zamanlarında sıvı besinlerle beslendiğini de hatırlatarak, sindirebileceğinden fazla su içmesi sebebiyle ölmüş olabileceğini söyledi.

Artı Gerçek- Ünlü aktör Bruce Lee'nin 20 Temmuz 1973'te 32 yaşındayken yatağında ölü bulunmasının ardından yapılan otopside Lee'nin beyninde ödeme rastlandığı açıklanmıştı. Uzmanlar, bu durumun aktörün ölmeden önce 'Equagesic' adlı ağrı kesiciden kaynaklandığı düşünülüyordu.

Ünlü Aktörün ölüm nedeni Clinical Kidney Journal adlı hakemli bilimsel dergide yayımlanan çalışmanın konusu oldu. Bilim insanları Lee'nin ölüm nedeninin, dövüş sanatçısının böbreklerinin fazla suyu işleyememesi olabileceğini savundu.

Independent Türkçe'de yer alan habere göre; Bilim insanları, Lee'nin eşi ve doktorlarının ifadelerini hatırlattı. Açıklamalara göre oyuncu katı gıdaları tüketmeyi bırakırken, sadece havuç ve elma suyuyla yaşamını sürdürüyordu.

Lee hakkındaki iddialar arasında, vücudundaki sodyumu atıp kaslarını daha iyi göstermek için idrar söktürücü kullandığı ve hayatının son döneminde günde 10-20 şişe sake içmeye başladığı da var. Pirinçten yapılan sake, Japonya'nın milli içkisi.

Bütün bunlara dikkat çeken uzmanlar, Lee'nin vücudunun suyu dışarı atamadığını ve bu yüzden öldüğünü düşündüklerini belirtti.

BRUCE LEE KİMDİR?

Bruce Jun Fan Lee, 27 Kasım 1940'ta San Francisco'da dünyaya geldi. Çin kökenli aktör ve Kung Fu savunma sanatı ustası olan Lee'nin babası Lee Hoi-Chuen Çinli, annesi Grace Lee ise yarı Alman, yarı Çinlidir. Bruce Lee Jeet Kune Do (Türkçe durduran yumruk yolu) adını verdiği bir savunma sanatı sistemi geliştirdi. Rol aldığı sinema filmlerinde, kendi geliştirdiği dövüş teknikleri milyonlara sevdiren Lee, 20 Temmuz 1973'te Hong Kong'da beyninde oluşan ödem sonucu hayatını kaybetti. (Kaynak)

Öne Çıkanlar