Bombardımanda ölen çocuğun ağabeyi konuştu

Bombardımanda ölen çocuğun ağabeyi konuştu
Yayınlanma:
Güncelleme: 15 Kasım 2019 05:52
A+ A-
Afrin'e yönelik bombardımanda yaşamını yitiren Yehya Ehmed Hemade isimli çocuğun ağabeyi saldırı anını anlattı.

HABER MERKEZİ - Afrin'e yönelik hava saldırısında ilk bilgilere göre 6 sivil ile 3 YPG'li yaşamını yitirdi, 3'ü ağır 13 sivil de yaralandı. Yaşamını yitirenler arasında bulunduğu belirtilen Yehya Ehmed Hemade isimli çocuğun İdlib'teki çatışmalardan kaçarak ailesiyle birlikte Afrin'e yerleştiği öğrenildi.

Bombardımanda yaralanan ve kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitiren Yehya Ehmed Hemade isimli çocuğun ağabeyi İmad Hemadê, Hawar Haber Ajansı'na (ANHA) yaptığı açıklamada kendisinin de hava saldırısından kurtulduğunu belirtti.

Savaş uçaklarının asfalt yapım merkezini hedef aldığını ve kendisi de 20'den fazla işçi ile birlikte orada çalıştığını söyleyen Hemade, işçilerin çoğunun göçmen olduğunu belirtti. Bazı işçilerin de saldırıda yaralandığını anlatan İmad Hemade, küçük kardeşi Yehya'nın bombardıman esnasında asfalt yapım merkezine yakın bir noktada çocuklarla oyun oynarken, ağır yaralandığını ve kaldırıldığı Avrin Hastanesi'nde yaşamını yitirdiğini söyledi. Hemadê, 11 yaşındaki bir diğer kardeşi Xalid'in de hava saldırısında yaralandığını ve tedavi gördüğünü belirtti. (Mezopotamya Ajansı)