Boris Johnson, Jeremy Corbyn'i Stalin'e benzetti

Boris Johnson, Jeremy Corbyn'i Stalin'e benzetti
Yayınlanma:
Güncelleme: 15 Kasım 2019 04:06
A+ A-
İşçi Partisi seçim kampanyasını başlatan Corbyn ise, 'sadece milyarderler için değil herkes için işleyen bir toplum' sunabilmek için 'tarihteki halk destekli en büyük kampanya' sözünü verdi.

İngiltere'de muhafazakar lider Boris Johnson, "Kar elde etme güdüsüne karşı ta yürekten hissettikleri tiksinti, günümüz İşçi Partisi'nin trajedisidir" iddiasında bulundu.

İşçi Partisi Genel Başkanı Jeremy Corbyn'i Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği (SSCB) komünist lideri Joseph Stalin'le kıyaslayan Boris Johnson, siyasi rakibini milyarderleri şeytan gibi göstermek ve sözde servet yaratıcılarına karşı "nefret" barındırmakla itham etti.

Independent Türkçe'de yer alan habere göre, başbakan, İşçi Partisi liderini, 1930'larda Sovyet liderin toprak sahiplerine yaptığı uygulamalardan bu yana görülmemiş bir "zevk ve kin"le ülkenin en zenginlerini mağdur etmekle suçladı

Partisinin genel seçim kampanyasını başlatan Johnson, Daily Telgraph'ta yayımlanan yazısında şu iddialarda bulundu:

Günümüz İşçi Partisi'nin trajedisi, kar elde etme güdüsüne karşı ta yürekten hissettikleri tiksinti sebebiyle -vergileri gereksiz yere yükselterek- bu ülkenin refahının en temel kaidesini yok edecek olmalarıdır "Nefretleri sadece belirli milyarderlere yönelikmiş gibi davranıyor ve Stalin'in kulaklara (ç.n. Çarlık dönemi Rus zengin toprak sahipleri) zulmünden bu yana görülmemiş bir zevk ve kinle parmaklarıyla bireyleri işaret ediyorlar... Gerçekteyse sonunda varacakları nokta herkese vergi koymak olacak: Emekli aylıklarına, işletmelere, mirasa, evlere, bahçelere."

İşçi Partisi seçim kampanyasını başlatan Corbyn ise, "sadece milyarderler için değil herkes için işleyen bir toplum" sunabilmek için "tarihteki halk destekli en büyük kampanya" sözünü verdi.