'Botoks kralı'ndan zamane gençliğine uyarı: Abartıyorsunuz

'Botoks kralı'ndan zamane gençliğine uyarı: Abartıyorsunuz
30 yaş altındaki gençler arasında giderek yaygınlaşan aşırı estetik müdahaleye 'Botoks kralı' lakaplı ünlü doktor Michael Prager'den tepki geldi. Gençlerin sosyal medyadaki filtreli fotoğraflarını gerçek hayata geçirmeye çalıştığını söyledi.

Artı Gerçek - İngiltere'de 'Botoks kralı' olarak anılan ünlü estetik doktoru Michael Prager, günümüz gençliğinin Botoks ve dolgu müptelalığını topa tuttu. Prager, gençlerin sosyal medyanın filtrelenmiş estetik anlayışını gerçek hayata taşımaya kalkıştığını, bu nedenle aşırı Botoks ve dolgu yaptırdığını söyledi. Ünlü doktor, "Genel olarak 30 yaşın altındaki herkes keçileri kaçırdı" dedi.

The Observer gazetesine konuşan Prager, gençlerin artık fiziksel değişikleri 'marka giymek gibi bir statü sembolü' olarak gördüğünü söyledi. Ünlü doktor, "Oyun parkında yeterince vakit geçirmediler. Bir ekranın önünde ellerinde uzaktan kumanda ile büyüdüler ve bu artık onların hayatları" dedi.

Londra'nın en lüks semtlerinden Knightsbridge'de kliniği bulunan Prager, gençlerin "aşırı derece enjeksiyon yaptırdığını ve bununla gurur duyduğunu" belirterek "Çok sayıda kişi, kendilerinin ekran filtreli versiyonlarının aynada gördükleri şeye benzemesini istiyor" ifadelerini kullandı.

Ünlü doktor, Botoks ve dolgunun geçmişte daha yaşlı müşterileri arasında fazla göze çarpmayan yaşlanma karşıtı müdahaleler olduğunu ama artık, 30 yaşın altında özellikle belirgin şekilde görünmesi istenen bir modaya dönüştüğünü söyledi. Prager, bazı meslektaşlarının bu modayı teşvik ettiğini, bu kişilerin kendilerinin de aşırı Botoks ve dolgu nedeniyle tanınmayacak hale geldiğini söyledi.

The Observer'ın haberinde, İngiltere'de her yıl yaklaşık 900 bin botoks iğnesinin yapıldığı belirtildi. Habere göre, ülkedeki uzmanların asıl endişesi ise kozmetik müdahalelerin 18 yaş altı için yasaklanmasının ardından merdivenaltı kliniklerde sağlıksız şekilde yapılan iğneler. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar