Brezilya'da 3 bin 400 dolarlık kredi çekme çabası: 'Amcasının' cesedini bankaya götürüp sözleşme imzalatmaya çalıştı

Brezilya'da 3 bin 400 dolarlık kredi çekme çabası: 'Amcasının' cesedini bankaya götürüp sözleşme imzalatmaya çalıştı
Brezilyalılar, bir kadının kredi çekmek için bankaya tekerlekli sandalyede ölü 'amcasını' götürüp ona sözleşme imzalatmaya çalışmasının videosunu konuşuyor. Portekizce ceset anlamına gelen 'kadaver' kelimesi TT oldu.

Artı Gerçek - Brezilya'nın Rio de Janeiro kentinde bir kadın, 17 bin Brezilya reali (3 bin 400 ABD doları) tutarında kredi çekmek için yaşlı bir erkeğin cesedini bankaya götürdü. Şüphelenen banka çalışanları, olayı videoya çekerek polisi aradı. Kadın gözaltına alınırken, tuhaf video kısa sürede sosyal medyada viral oldu.

Haberi ilk olarak videonun flulaştırdığı versiyonunu paylaşan Brezilya'nın en büyük haber yayıncısı TV Globo duyurdu.

Görüntülere göre Érika de Souza Vieira Nunes isimli kadın, tekerlekli sandalyede oturan çok solgun, yaşlı bir erkeğin yanında duruyor. Kendisini yaşlı adamın yeğeni olarak tanıtan kadın, adamın ağzı açık halde geriye düşen kafasını dik tutmaya ve kredi kağıtlarını imzalamasını sağlamaya çalışıyor.

'İMZALAMAK ZORUNDASIN, BAŞKA YOLU YOK'

Ölü adama kalemi sertçe tutmasını söyleyerek kalemi parmaklarının arasına yerleştirip kağıdı imzalamasını sağlamaya çalışan Nunes, "Amca, dinliyor musun? [Kredi sözleşmesini] imzalaman gerekiyor. İmzalamak zorundasın, başka yolu yok, çünkü senin adına ben imzalayamam" diyor. "Burayı imzala ve başımı ağrıtma" diye ısrar ediyor.

'BÖYLEDİR, HİÇ KONUŞMAZ'

Bir banka çalışanının "Bunun yasal olduğunu sanmıyorum. İyi gözükmüyor, rengi filan" diye müdahale etmesi üzerine, Nunes "O böyledir. Hiçbir şey söylemez. Amca, tekrar hastaneye gitmek ister misin" karşılığını veriyor.

Bu manzara karşısına banka çalışanlarının çağırdığı polis, kimliği 68 yaşındaki Paulo Roberto Braga olarak belirlenen yaşlı erkeğin birkaç saat önce öldüğü sonucuna vardı.

DOLANDIRICILIK SORUŞTURMASI

TV Globo'ya konuşan polis şefi Fábio Luiz, "Nunes krediyi ona imzalatıyormuş gibi davranmaya çalıştı. Adam bankaya girdiğinde zaten ölüydü. Asıl önemli olan, diğer aile üyelerinin kimliğini belirlemek ve bu kredi hakkında daha fazla bilgi edinmek için soruşturmaya devam etmek" dedi.

Polis açıklamasına göre yaşlı adamın ölümüyle ilgili koşullar, kadının gerçekten onun yeğeni olup olmadığı, ve dolandırıcılık girişimine başka kişilerin katılıp katılmadığı dahil soruşturulacak.

Nunes, soruşturmanın sonucuna bağlı olarak dolandırıcılık veya zimmete para geçirme yoluyla hırsızlıkla suçlanabilir.

Videonun yayımlanmasının ardından, Portekizce ceset anlamına gelen "kadaver" kelimesi Brezilya X'te en çok konuşulan konu haline geldi. (Dış Haberler)

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar