Cinayete ortaklıkla suçlanıyordu: Fransız rapçi MHD'ye 12 yıl hapis

Cinayete ortaklıkla suçlanıyordu: Fransız rapçi MHD'ye 12 yıl hapis
Yayınlanma:
A+ A-
Paris Yüksek Mahkemesi bir dönem Madonna ile ortak çalışma yürüten Fransız rapçi MHD'ye cinayete ortaklık suçundan 12 yıl hapis cezası verdi. MHD'nin en az bir buçuk yıl cezaevinde kalması gerekecek.

Artı Gerçek - 'Afro-trap' tarzı müziğin öncülerinden MHD, 2018'de işlenen bir cinayette parmağı olduğu için 12 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Gerçek adı Mohamed Sylla olan Fransız rapçi, 23 yaşındaki Loïc K.'nin ölümüne karışmakla suçlanıyordu. Davanın temelinde, 'kızıl şehir' lakaplı 'Chaufourniers' kenti ile Fransa'nın başkenti Paris'in 10'uncu ve 19'uncu bölgelerde yer alan komşu Grange aux Belles kentinden gençler arasındaki hesaplaşma yatıyordu.

OLAY SIRASINDA ORADA OLMADIĞINI İDDİA EDİYORDU

Loïc K'ye, Paris'in 10'uncu bölgesinde bir Mercedes tarafından kasıtlı olarak çarpılmış, yere düşen genç saldırıya uğramıştı. Rakip çeteler arasında bir hesaplaşma olduğu söylenen suçtaki rolleri nedeniyle beş sanık da 10 ila 18 yıl arasında değişen hapis cezalarına çarptırılırken, diğer üç sanık beraat etti. MHD, en başından beri olay yerinde olmadığını öne sürse de suç mahallinde olduğunu teyit eden çok sayıda tanık tarafından suçlandı. Soruşturmayı yürüten yetkililer ayrıca olaydan sonra ateşe verilen Mercedes'in kendisine ait olduğunu ve olay yeri videolarından birinde sarı saçları boyalı ve Puma eşofmanı giyen bir adamın görüldüğünü tespit etti. O dönemde MHD sarı saçlıydı ve spor giyim markasının elçisiydi.

GENCE ÇARPAN MERCEDES ONA AİT

MHD, hip-hop ve Afrika müziğinin bir karışımı olan 'Afro-trap'in öncüsü olarak görülüyordu. 2015'te YouTube'da yayınladığı bir video viral olmasıyla kariyeri yükselişe geçmişti. Sadece birkaç ay içinde sadece uluslararası alanda da tanınan bir yıldız haline geldi ve Madonna ve Drake gibi sanatçılar tarafından fark edildi. Ünlü rapçinin en az bir buçuk yıl cezaevinde kaldıktan sonra adli gözetim altında serbest kalma olasılığı var. MHD'nin karara itirazı için 10 gün süresi bulunuyor. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar