Dahmer'ın babası, Netflix’e dava açmaya hazırlanıyor

Dahmer'ın babası, Netflix’e dava açmaya hazırlanıyor
Lionel Dahmer, Netflix'te yeni çıkan Jeffrey Dahmer belgeseli "Conversations with a Killer: The Jeffrey Dahmer Tapes" oğlunun cinayetlerini romantize ettiği gerekçesiyle dava açmaya hazırlanıyor.

Artı Gerçek- Seri katil Jeffrey Dahmer'in babası, oğluyla ilgili iki dizi yayınlayan Netflix'e dava açmayı planlıyor. Milwaukee Yamyamı olarak bilinen Jeffrey Dahmer’in babası Lionel Dahmer, dijital içerik platformu Netflix’de yayınlanan yeni belgesel dizi "Conversations with a Killer: The Jeffrey Dahmer Tapes" için sorgu sırasında kaydedilmiş ses kayıtlarının kullanılması için kendisinden ve avukatlarından izin alınmadığını kaydediyor.

The U.S. Sun’da yer alan habere göre; Lionel'in asistanı konuya dair şu açıklamayı yaptı:

"Anladığım kadarıyla ve şahsen gördüğüm ve tanık olduğum her şeye göre Lionel'la Netflix'teki bu programların hiçbiriyle ilgili olarak temasa geçilmedi.

Birkaç avukatla şahsen konuştum ve devam eden tüm kaos ve gördüğümüz hikayeler nedeniyle dizi yayıncısıyla da konuştuk.

Lionel ve vekâleti, bilgi topluyor ve yapım ekibine veya muhtemelen Netflix'e karşı olası bir davaya hazırlanıyor.”

Lionel, evine gelen hayranlar sebebiyle endişelendiğini ve evinin çevresine ‘İzinsiz Girilmez’ tabelaları koyduğunu kaydetti. Seri katil Dahmer’in öldürdüğü kurbanların ve kendisinin korunmadığını da belirten baba Dahmer’in asistanı, dizinin yarattığı kaotik canlanmadan herhangi bir şekilde kâr sağladığı iddialarına da yanıt verdi.

Dahmer’in asistanı şu ifadeleri kullandı:

“Lionel'in Jeff'in gözlüklerini 150.000 dolara sattığını söyledikleri (gösteriler çıktıktan sonra) birkaç hikaye vardı ve bu doğru değil. İşte bu, kurbanların ailelerini kargaşaya sokuyor çünkü Lionel'ın Jeff'ten kâr sağlayamayacağı bir dava vardı.

Kurbanların dört ya da beş aile üyesinin bu konuda ortaya çıktığını gördük, biri Lionel bundan para kazanıyorsa, o zaman onun sadece pislik olduğunu söylüyor. Ayrıca tüm bunların Lionel'in kitabını tanıtmak için kendi fikri olduğu ileri sürüldü, ki bu hiçbir şekilde doğru değil." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar