Die Welt: Erdoğan Yunan gemisinin batırılmasını istedi, komutanlar kabul etmedi

Die Welt: Erdoğan Yunan gemisinin batırılmasını istedi, komutanlar kabul etmedi
Die Welt: Eğer Erdoğan'a kalsaydı Türkiye bir Yunan gemisini çok zaman önce batırmıştı.

Almanya'da yayımlanan Die Welt gazetesi, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın bir Yunan gemisinin batırılmasını istediğini öne sürdü. Gazete bu isteğin komutanlar tarafından kabul edilmediğini iddia etti.

Gazetede yayımlanan 'Erdoğan'ın hesaplanmış savaşı' başlıklı makalede, Türkiye ile Yunanistan arasında Doğu Akdeniz'de yaşanan gerilime değinildi. Gazete, "Eğer Erdoğan'a kalsaydı Türkiye bir Yunan gemisini çok zaman önce batırmıştı" iddiasını ortaya attı.

Gazetenin askeri kaynaklara dayandırdığı haberinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, birkaç gün önce Türkiyeli amiral ve generallerinden bir Yunan gemisini batırmalarını fakat kimsenin zarar görmeyeceğinden emin olunmasını istediğini aktardı.

Haberde, Türkiyeli askeri yetkililerin bu isteği reddettiğinde ise bu sefer başka bir kişinin Yunan askeri uçağını vurmayı önerdiği iddia edildi.

Makalede, vurulacak uçağın pilotunun ise fırlatma koltuğunu kullanarak kurtulabileceğinin söylendiği fakat bu isteğin de kurmaylar tarafından kabul edilmediği ileri sürüldü. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar