Ermenistan, Azerbaycan'la çatışmaların durduğunu açıkladı

Ermenistan, Azerbaycan'la çatışmaların durduğunu açıkladı
Ermenistan Savunma Bakanlığı Sözcüsü Torasyan, akşam 20.00 itibarıyla çatışmaların durduğunu açıkladı.

Ermenistan Savunma Bakanlığı, Ermenistan ve Azerbaycan orduları arasında çıkan çatışmaların akşam saatlerinde durduğunu duyurdu.

Azerbaycan ve Ermenistan orduları arasında başlayan çatışmalarla ilgili Ermenistan Savunma Bakanlığı'ndan açıklama geldi. Ermenistan Savunma Bakanlığı Sözcüsü Aram Torosyan yaptığı açıklamada, taraflar arasında çatışmaların durduğunu  "Bu akşam yerel saatle 20.00 itibariyle tüm bölgelerde çatışmaların tamamı neredeyse durdu" sözleriyle duyurdu.

T24'te yer alan habere göre, Ermenistan'daki sosyal medya kullanıcıları arasında Azerbaycan ordusunun birçok noktada kontrol sağladığı bilgisinin sıkça dolaştığı iddialarına yanıt veren Sözcü Torosyan, "İnternette dolaşan bazı Ermeni yerleşim yerlerinin Azerbaycan kontrolüne geçtiği bilgisi kesinlikle yalandır. Bu itibarla bir kez daha benzer haberlerin yapılmaması ve münhasıran resmi haberlerin rehberliğinde hareket etme çağrısında bulunuyoruz" dedi.

'ORTAK ANLAYIŞA ULAŞILDI'

Başbakan Nikol Paşinyan Ermenistan parlamentosunda yaptığı konuşmada, Ermeni muhalefetinin Türkiye ve Azerbaycan arasında ulaşım koridoru oluşturulmasına yönelik onay verildiği iddialarına da cevap vererek, "Ermenistan'ın egemen toprakları üzerinden herhangi bir koridor veya bölge vermeyeceğiz. Ayrıca Ermenistan, bu konuyu uluslararası toplum da dahil olmak üzere tüm müttefikleriyle tartışmış ve ortak bir anlayışa ulaşmıştır. Tartışmalarda koridordan bahseden ülke yok. Kimseye Ermenistan topraklarından bir koridor vermek niyetinde değiliz. Herhangi bir belge imzalamadım. Önümüzdeki günlerde de imza atmaya niyetim yok"  ifadelerini kullandı. 

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar