Evanjelist rahipten Trump'a: Tanrı ikinci kez kazanmanızı sağlayacağını söyledi

Evanjelist rahipten Trump'a: Tanrı ikinci kez kazanmanızı sağlayacağını söyledi
Yayınlanma:
Güncelleme: 19 Ekim 2020 16:20
A+ A-
Trump'ın ayin sırasında eliyle 20 dolarlardan oluşan paraları sayıp bağış kovasına attığı anlar dikkat çekti.

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump, 2 haftadan az zaman kalan 3 Kasım seçimlerini kazanması için bir Evanjelik kilisede kutsandı. Yüzlerce kişinin katıldığı ayinde maskesiz hazır bulunan Trump'a seslenen kilise liderleri, "Tanrı bana dedi ki, 'Başkanınızın ikinci kez kazanmasını sağlayacağım'" gibi kehanetlerde bulundu.

Covid-19 geçiren ve iyileştikleri açıklanan Başkan Donald Trump, Beyaz Saray Sözcüsü Kayleigh McEnany ve Beyaz Saray Başdanışmanı Hope Hicks, Uluslararası Las Vegas Kilisesi'nin kapalı salonunda düzenlenen ve yüzlerce kişinin katıldığı ayinde maskesiz halde hazır bulundu.

Trump'ın ayin sırasında eliyle 20 dolarlardan oluşan paraları sayıp bağış kovasına attığı anlar da kameralara yansıdı.

Sputnik'teki habere göre, ayini, Uluslararası Las Vegas Kilisesi Başkanı Paul Goulet ile ailesinin rahip üyeleri yönetti. Eşi Denise Goulet, tanrının başkanlık seçimini kazanması için Trump'a ikinci bir rüzgar bahşedeceği kehanatinde bulundu.

Dini motifli konuşmasında Trump'ı tanrının gözbebeği olarak sunan Denise Goulet, "Tanrı bana dedi ki, 'Başkanınızın ikinci kez kazanmasını sağlayacağım'" gibi ifadeler kullanırken tanrının bunun için gereken kuvvet ve dayanıklılığı Trump'a vereceğini sözlerine ekledi.

Paul Goulet, Başkan'ın Covid-19'dan Walter Reed askeri hastanesinde üç gün geçirmesinin muhteşem bir geri dönüş için ufak bir sekteye uğrama olduğunu dile getirdi.  

Ardından kilise liderlerinin çağrısıyla cemaatin Trump'ı tezahüratlar eşliğinde kutsayıp hayır duası etmesi bölümüne geçildi.

Ayinin ardından, cemaate seslenen Trump "Birçok kiliseye gidiyorum ve kiliselere gitmeyi seviyorum. Yüzde 100 sizinleyiz. Size dışarı çıksanız iyi olur diyoruz, çünkü diğer tarafta bizimle aynı fikirde olmayan bir grubumuz var. Haklı olan biziz" dedi.

Pastor Marc Goulet, ayinin siyasi olmadığını savunarak, "İncil, şeref verilecek kişiye şeref ver diyor. Şu anda Başkanımızı onurlandırıyorum çünkü o doğru olanı yaptı" diye ekledi.

Twitter, maskesiz Trump'ın Evanjelik kilise liderlerinin konuşmalarını dinlediği klibi "Son Covid-19 bilgilerini izleyin" etiketiyle servis etti. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar