Fleetwood Mac grubunun solisti Christine McVie öldü

Fleetwood Mac grubunun solisti Christine McVie öldü
Yayınlanma:
A+ A-
1970'lere damga vuran İngiliz/Amerikan rock gruplarından biri olan Fleetwood Mac'in solisti ve söz yazarı Christine McVie 79 yaşında öldü. Grup 1970'li ve 1980'li yıllarda en çok tanına rocak gruplarından biriydi.

Artı Gerçek - Dünyaca bilinen rock grubu Fleetwood Mac'in solisti ve söz yazarı, Little Lies, Everywhere, Don't Stop, Say You Love Me şarkılarının yaratıcısı Christine McVie, kaldırıldığı hastanede 79 yaşında öldü.

BBC'nin haberine göre İngiliz müzisyenin ailesi, Facebook'tan yaptığı açıklamada, üzüntülerini dile getirdi. "McVie'nin dünyaca sevilen, saygıdeğer bir müzisyen olarak hatırlanmasını istiyoruz" ifadelerini kullandı.

2014'TE GRUBA GERİ DÖNMÜŞTÜ

İngiliz-Amerikan rock grubu Fleetwood Mac, 1967'de Londra'da kuruldu, dünya genelinde 100 milyondan fazla satarak 1970 ve 80'lerin en başarılı gruplarından biri oldu.

McVie, 1971'de dönemin en iyi bilinen rock gruplarından Fleetwood Mac'e katıldı.

1998'de gruptan ayrıldığını açıklayan McVie, 2014'te gruba yeniden dahil olmuştu.

2017'de BBC Radyo'da katıldığı bir programda gruptan ayrıldığı döneme ilişkin konuşan McVie, o dönemde kendisinde agorafobi( kalabalık içine çıkma fobisi) geliştiğini söylemişti.

'ONU ÇOK ÖZLEYECEĞİZ'

Fleetwood Mac grubu da bir yazılı açıklama yaparak, "Onunla bir hayat geçirdiğimiz için çok şanslıyız" dedi.

Grup üyeleri ortak açıklamalarında, "Tek tek ve grup olarak Christine ile derinden bağlar kurduk ve birlikte sahip olduğumuz harika anılar için ona müteşekkiriz, onu çok özleyeceğiz" ifadelerini kullandı. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar