Fransa'da lisede saldırı, yaralılar var

Fransa'da lisede saldırı, yaralılar var
Fransa'nın güneydoğudaki Grasse kentinde bir lisede ateş açıldı. İlk belirlemelere göre birden fazla kişi yaralandı. GÜNCEL– Elinde silah ve el bombasıyla...

Fransa'nın güneydoğudaki Grasse kentinde bir lisede ateş açıldı. İlk belirlemelere göre birden fazla kişi yaralandı.

GÜNCEL– Elinde silah ve el bombasıyla saldırıda bulunan kişi veya kişilerin, okulun müdürüne ateş açtığı belirtilirken, 1 kişinin gözaltına alındığı bildirildi. Polis kaynakları, saldırının hangi nedenle gerçekleştirildiğinin henüz netlik kazanmadığını söylemekle birlikte, iki öğrencinin okul müdürüne ateş açtıkları gelen bilgiler arasında. Müdürle birlikte 2 kişinin yaralandığı belirtiliyor.

Diğer taraftan, Fransız hükümeti, olayın ardından "terör" saldırısı alarmı verdi. Yerel BFM televizyon kanalının haberine göre, özel kuvvetler bölgede operasyon düzenliyor. BFM ayrıca, gözaltına alınan kişinin 17 yaşında bir lise öğrencisi olduğunu iddia etti. Bir kişinin ise kaçtığı ifade ediliyor.

DHA'nın verdiği bilgiye göre ise, saldırının gerçekleştirildiği yer bir askeri okul. Fransa'nın önceki gün OHAL'in kaldırılmasını tartıştığı da gelen bilgiler arasında.

Olayın ardından Fransız polisi olası terör saldırılarına karşı halkı uyaran bir mesaj gönderdi. Kasaba halkına "dışarı çıkmayın" anonsu yapıldı.

Paris’teki İMF binasında patlama

Öne Çıkanlar