Fransa'da uyuşturucu operasyonu: 5 Türk vatandaşı gözaltında

Fransa'da uyuşturucu operasyonu: 5 Türk vatandaşı gözaltında
Yayınlanma:
A+ A-
Fransa'nın Lyon kenti yakınlarında uyuşturucuyla mücadele ofisi OFAST, uyuşturucu kaçakçılığı yaptıkları şüphesiyle 5 Türk vatandaşını gözaltına aldı. Operasyonda 20 kilogram eroin ele geçirildi.

Artı Gerçek - Fransa'da uyuşturucuyla mücadele ofisi OFAST, eroin kaçakcılığı yaptıkları şüphesiyle 5 Türk vatandaşını gözaltına aldı. Operasyonda 20 kilo eroin ve çok sayıda ateşli silaha el konuldu.

HELAL ÜRÜNLER SATAN MAĞAZADAN DAĞITILIYORDU

Euronews'un Fransız basınından aktardığı habere göre OFAST yetkilileri uyuşturucu maddenin, 'helal' ürünler satan bir mağazada kurulan gizli bölmeden dağıtıldığını açıkladı. OFAST, uzun süre güvenlik birimleri tarafından izlenen şebekeye baskın düzenledi. Lyon kenti yakınlarındaki operasyonda 5 şüpheli gözaltına alınırken, şebekeyi Türkiye'den yönettiği belirtilen kişinin ise henüz yakalanmadığı bildirildi

RMC'nin edindiği bilgiye göre, içeride uyuşturucu maddenin paketlemesi yapılıyordu. Yetkililer burada 20 kilo eroin ele geçirirken, bir eve yapılan baskında ise ateşli silahlara el konuldu. Ortalama 30 yaşlarında oldukları belirtilen 4 Türk vatandaşının da gözaltına alındığı bildirildi. Yakalanan 55 yaşındaki bir adamın da 'kimyager' olduğu bilgisi paylaşıldı.Toplamda beş gözaltı olduğu belirtildi.

Soruşturma Lyon'da bir tetkik hakimi tarafından yürütülüyor. (KAYNAK)

Öne Çıkanlar