İran'da bir Mahsa Jina Amini vakası daha: Garavand’ın aile bireylerinin telefonlarına el konuldu

İran'da bir Mahsa Jina Amini vakası daha: Garavand’ın aile bireylerinin telefonlarına el konuldu
Yayınlanma:
A+ A-
İran’da, başörtü takmayı reddettiği için 'ahlak polisinin' saldırısına maruz kalan 16 yaşındaki Armita Garavand’ın tutulduğu yoğun bakımdaki fotoğraflarının yayınlanmasının ardından tüm aile bireylerinin cep telefonlarına el konuldu.

Artı Gerçek - İran’ın başkenti Tahran’da, başörtü takmayı reddettiği için 'ahlak polisinin' fiziksel saldırısına uğrayıp yoğun bakımda tedavisi süren 16 yaşındaki Armita Garavand adlı genç kadının ailesine yönelik baskılar artmaya başladı.

İran'da nüfusun büyük çoğunluğu Kürt olan Kirmanşah kentinde doğan Garavan'dın şiddet gördüğü görüntüler ile yoğun bakım servisindeki fotoğraflarının yayınlanmasının ardından rejim güçleri, tüm aile bireylerinin cep telefonlarına el koydu.

HASTANEDE GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Garavand’ın yoğun bakım servisinde kaldığı Fecr Hastanesi etrafından da yoğun güvenlik önlemleri alındı. Hastaneye gelenlerin tümü kimlik kontrolünden geçiriliyor.

Öte yandan sağlık durumu halen ciddiyetini koruyan Garavand için bazı uluslararası kurumların da harekete geçtiği öğrenildi. (MA)

Öne Çıkanlar