Gazze'deki hükümet: Ölü sayısı 13 bine yükseldi

Gazze'deki hükümet: Ölü sayısı 13 bine yükseldi
Yayınlanma:
A+ A-
Gazze'deki hükümet, İsrail saldırılarında ölenlerin sayısının yaklaşık 700 kişi artarak toplam sayının, çoğu çocuk ve kadın olmak üzere 13 bine yükseldiğini açıkladı. Açıklamada İsrail bombardımanında 60 gazetecinin öldüğü belirtildi.

Artı Gerçek - İsrail saldırıları ve internetin çökmesi nedeniyle Gazze'deki ölü ve yaralı sayısını 3 gün boyunca dünyaya duyuramayan hükümet, saldırılar sonucu ölenlere dair güncel bilgileri paylaştı.

Gazze'deki hükümet, İsrail saldırılarında vefat edenlerin sayısının yaklaşık 700 kişi artarak toplam sayının, çoğu çocuk ve kadın olmak üzere 13 bine yükseldiğini açıkladı.

60 GAZETECİ ÖLDÜ

Medya ofisinden yapılan açıklamada 7 Ekim'den bu yana öldürülen gazeteci sayısının 60'a yükseldiği belirtildi.

thumbs-b-c-66dc8b300bd9edfbafdba60f5462b1e7.jpg

Yapılan yazılı açıklamada, İsrail ordusunun bombardımanlarında vefat eden basın mensuplarının ailelerine, yakınlarına ve tüm meslektaşlarına başsağlığı dilendi.

Açıklamada, ölen medya mensuplarının bazılarının İsrail ordusunun füzeleriyle doğrudan hedef alındığı, bazılarının da hava saldırılarında evlerinin yıkılması sonucu aileleriyle can verdiği aktarıldı.

HÜKÜMET ÖLÜ VE YARALI SAYISINI GÜNCELLEYEMEMİŞTİ

Hükümetin medya ofisi, İsrail'in saldırılarının başladığı 7 Ekim'den bu yana günlük olarak açıklanan can kaybı ve yaralı sayıları ile yıkıma ilişkin diğer bilgileri 16 Kasım'dan bu yana güncelleyememişti. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar