Gazze'deki okul katliamı için 'Lanetliyoruz' diyen Dışişleri: İsrail'in Filistinlileri topyekun yok etmeyi amaçladığının kanıtı

Gazze'deki okul katliamı için 'Lanetliyoruz' diyen Dışişleri: İsrail'in Filistinlileri topyekun yok etmeyi amaçladığının kanıtı
İsrail'in Gazze Şeridi'nin güneyindeki Han Yunus kentinde yerlerinden edilen Filistinlilerin sığındığı okula bombardıman düzenleyip onlarca sivili öldürmesi ve yaralamasına, Dışişleri Bakanlığı "Lanetliyoruz" tepkisini gösterdi.

Artı Gerçek - Dışişleri Bakanlığı, İsrail'in, Gazze Şeridi'nin güneyindeki Han Yunus kentinde Filistinlilerin sığındığı bir okula düzenlediği saldırıyla ilgili yazılı açıklama yaptı.

'SON DÖRT GÜNDE DÖRT OKUL HEDEF ALINDI'

"İsrail’in, Gazze’nin Han Yunus kentinde Filistinlilerin sığındığı bir okulda onlarca masum sivili katletmesini lanetliyoruz" diyen Dışişleri, "Han Yunus'ta ortaya çıkarılan toplu mezarlar ve son dört günde buradaki dört okulun hedef alınması, İsrail’in Filistin halkını topyekun yok etmeyi amaçladığının somut birer kanıtıdır" değerlendirmesini yaptı.

'NETANYAHU'NUN ATEŞKES MÜZAKERELERİNİ BALTALAMA ÇABASI'

Bu saldırıların, İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu'nun hükümetinin ateşkes müzakerelerini baltalamayı hedeflediğini gösterdiğini dile getiren açıklamada, "İsrailli yetkililer, insanlığın tüm değerlerini ve uluslararası hukuku hiçe sayan bu eylemlerinden ötürü kanun önünde hesap verecekler" denildi. (AA)

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar