Gazze'deki yönetim: İletişim kesilmesi Gazze için idam hükmü demek

Gazze'deki yönetim: İletişim kesilmesi Gazze için idam hükmü demek
Yayınlanma:
A+ A-
Gazze'deki yönetim, İsrail tarafından iletişim ve internetin kesilmesine ilişkin açıklamada bulundu. Yönetim, "Birbirleriyle iletişim imkanı bulamayan ekiplerin bu durumu Gazze Şeridi'nde idam hükmü demektir" ifadelerini kullandı.

Artı Gerçek - Gazze Şeridi'nde İsrail tarafından iletişim ve internetin kesilmesinin acil servis ve sivil savunma ekipleriyle iletişime geçilememesinin idam hükmü anlamına geldiği belirtildi.

Gazze'deki Hükümet Medya Ofisinden yapılan açıklamada, İsrail'in Gazze Şeridi'nin çeşitli bölgelerine operasyonlar düzenlemesiyle eşzamanlı olarak internet erişimi ve telefon iletişimi kestiği kaydedildi.

İsrail işgal ordusunun, işlemiş olduğu suçları gizlemek amacıyla internet ve iletişimi kestiğine işaret edilen açıklamada, "Gazze Şeridi'nde 2 milyon 300 binden fazla insan kurtarma ekipleri, acil servisler ve sivil toplum ekipleriyle iletişime geçemiyor" ifadeleri yer aldı.

Açıklamada, "Birbirleriyle iletişim imkanı bulamayan ekiplerin bu durumu Gazze Şeridi'nde idam hükmü demektir. Bu da İsrail'in uluslararası insancıl hukuk ve uluslararası örfleri ihlal etmesi yönüyle yeni bir suç işlemesi demektir." değerlendirmesinde bulunuldu.

İsrail, 27 Ekim'de Gazze Şeridi'ndeki her türlü iletişimi 36 saat boyunca aralıksız kesmişti. (AA)

Öne Çıkanlar