Giysileri metronun kapısına sıkışınca raylara düşerek ezildi

Giysileri metronun kapısına sıkışınca raylara düşerek ezildi
ABD'nin New York kentinde metroda facia yaşandı. Bir trenden bir diğerine yetişmeye çalışan bir yolcunun giysileri kapıya sıkıştı. 20 yaşındaki yolcu, karşı taraftan gelen trenin altında kaldı.

Artı Gerçek - New York metrosunda aceleyle aktarma yapmaya çalışan bir yolcu, giysilerinin kapanan kapılara sıkışması sonucu öldü. Columbus Circle istasyonunda yaşanan olayın ardından soruşturma açıldı.

Amerikan basınındaki haberlere göre, 20 yaşındaki yolcu pazartesi günü kalabalık bir saatte bir trenden inip, platformun karşı tarafına gelecek bir başka trene yetişmeye çalışıyordu. Ancak indiği sırada kapılar kapanınca giysileri kapıya sıkıştı. Metronun harekete geçmesi sonucu raylarda sürüklenen adam, karşı yönden gelen bir diğer trenin çarpması sonucu öldü.

ABD polisi olayla ilgili soruşturma başlatırken, kapıların o sırada açılıp açılamayacağı veya yolcunun sıkıştığı sırada niçin kapalı kaldığı henüz bilinmiyor.

New York metrosu son dönemde benzer olaylarla gündeme geliyor. Üç gün önce David Martin isimli bir yolcu, sabıkası bulunan Lamale McRae tarafından bir trenin önüne itilmiş, köprücük kemiği kırılmıştı. Geçem hafta ise 26 yaşındaki bir yolcu, evsiz bir adam tarafından bir trenin önüne itilince bacağından yaralanmıştı. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar