Hamas: Tel Aviv'e büyük bir füze saldırısı düzenledik

Hamas, İsrail'in 7 Ekim'den beri durmaksızın hedef aldığı Gazze'den Tel Aviv'e doğru roket saldırısı düzenlediklerini açıkladı. Tel Aviv'de dört aydır ilk kez siren sesleri duyulurken, roketlere Demir Kubbe müdahale etti.

Artı Gerçek - İsrail'in Gazze'deki saldırıları devam ederken, Hamas'ın askeri kanadı Kassam Tugayları'ndan "Tel Aviv'e büyük bir füze saldırısı başlattık" açıklaması geldi. Kassam Tugaylarının Telegram hesabından yapılan açıklamada, "Siyonistlerin sivillere yaptığı katliamlara yanıt olarak Tel Aviv'e büyük bir füze saldırısı başlatıldığı" belirtildi.

İsrail ordusunun da eş zamanlı olarak Tel Aviv'de sirenler çalmaya başlaması dikkat çekti. Ordu, sirenlerin sebebine dair resmi bir açıklama yapmadı.

İsrail devlet televizyonu KAN, roket saldırısının Refah bölgesinden yapıldığını ileri sürdü. Jerusalem Post gazetesi ise Tel Aviv'in yanı sıra Petah Tikva, Herzliya ve Ramat Hasharon'da patlama sesleri duyulduğunu yazdı. Seslerin, İsrail'in füze savunma sistemi Demir Kubbe'nin füzeleri imha etmesinden kaynaklandığı düşünülüyor.

Bir roketin Tel Aviv bölgesine düştüğü iddiası ise doğrulanamadı. (DIŞ HABERLER)

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar