Hindistan'da tecavüz ettikleri kızı yaktılar

Hindistan'da tecavüz ettikleri kızı yaktılar
Yayınlanma:
Güncelleme: 15 Kasım 2019 21:46
A+ A-
16 yaşındaki kızın ailesinin şikayetçi olması üzerine tecavüzcüler genç kızı diri diri yakarak öldürdü.

DÜNYA - Hindistan'da 16 yaşındaki bir kız tecavüze uğradı. Kızın ailesinin şikayetçi olması üzerine tecavüzcüler genç kızı ataşe vererek öldürdü. 

BBC'nin Hindistan polisinin açıklamasına dayandırdığı habere göre, tecavüze uğrayan genç kızın, ailesi olayı köyün ihtiyar heyetine şikayet etti, saldırganlar da bunun üzerine harekete geçti.

İHTİYAR HEYETİNDEN KOMİK CEZA

Olay, ülkenin doğusundaki Jharkhand eyaletinde bir köyde meydana geldi, 14 kişi yakalandı.

Polis ihtiyar heyetinin, iki tecavüzcüyü 750 dolar para cezası ve 100'er mekikle cezalandırdığını söyledi. Tecavüzcülerin cezaya sinirlenip, kızın ailesini dövdüğü, ardından da yanlarındaki kişilerin yardımıyla 16 yaşındaki kızı diri diri yaktığı belirtildi.

AFP'ye konuşan polis memuru Ashok Ram, "Cezanın ardından ikisi koşup kızın ailesini dövüp, suç ortaklarının da yardımıyla kızı ateşe verdiler" dedi.

Genç kızın, ailesi bir düğün için evde değilken kaçırıldığı düşünülüyor. Polis iki kişinin kıza Raja Kendua köyü yakınındaki ormanlık alanda tecavüz ettiğini açıkladı.

Kızlarının tecavüze uğradığını fark eden aile daha sonra köyün ihtiyar heyetine giderek şikayette bulundu. İhtiyar heyetinin yasal bir bağlayıcılığı bulunmasa da özellikle kırsal bölgede arabulucu olarak sözü geçiyor. Polis olayla ilgili 18 şüpheliden 14'ünün yakalandığını duyurdu.

Hindistan'da tecavüz çok ciddi bir sorun. 2016'da yaklaşık 40 bin tecavüz vakası polise bildirilmişti. Gerçekte yaşanan vakaların bu sayıdan çok daha fazla olduğu tahmin ediliyor. (BBC)

Öne Çıkanlar