Hizbullah'tan Salman Rüşdi açıklaması: Saldırıyla ilgili bilgimiz yok

Hizbullah'tan Salman Rüşdi açıklaması: Saldırıyla ilgili bilgimiz yok
Yayınlanma:
Güncelleme: 14 Ağustos 2022 02:11
A+ A-
Hizbullah, yazar Salman Rüşdi'nin New York'ta bıçakla yaralandığı saldırı ile ilgili açıklamada bulundu: Bu konuya dair bir bilgimiz yok o nedenle yorum yapmayacağız.

İngiliz yazar Salman Rüşdi, dün New York'ta konuşma yapacağı bir etkinlik öncesi sahnede bıçaklı saldırıya uğradı. Gözaltına alınan 24 yaşındaki saldırgan Hadi Matar'ın Lübnanlı olması üzerine saldırının Hizbullah tarafından planlandığı iddia edildi.

Konuya dair açıklama yapan örgüt, yazar Salman Rüşdi’nin bıçaklanmasıyla ilgili kendilerinin bilgi sahibi olmadıklarını açıkladı.

VoA'nın Reuters haber ajansından aktardığı habere göre, bir Hizbullah yetkilisi, "Bu konuya dair bir bilgimiz yok o nedenle yorum yapmayacağız" dedi.

Matar’ın Lübnan’ın Yaroun kasabasından olduğu ancak ailesinin Amerika’ya göç etmesi nedeniyle ABD’de dünyaya geldiği ve büyüdüğü belirtiliyor.

Yaroun kasabasının Belediya Başkanı Ali Tehfe de olay üzerine sorularla karşılaştı. Belediye Başkanı Tehfe, ailenin Hizbullah’la yakınlığına dair kendilerinin bir bilgisi olmadığını söyledi.

Bıçaklı saldırıya uğrayan Rüşdi'nin solunum cihazına bağlı olduğu yüksek olasılıkla tek gözünün görme yeteneğini kaybedeceği, kolundaki sinirlerde ve karaciğerinde ciddi hasar olduğu belirtiyor.

İlgili Haberler