'Hiçbir kahrolası şey yapamazsın'

'Hiçbir kahrolası şey yapamazsın'
Yayınlanma:
Güncelleme: 16 Kasım 2019 00:46
A+ A-
ABD'nin nükleer anlaşmadan çekilmesinin ardından İran dini lideri Hamaney, Washington'a meydan okudu.

DÜNYA - ABD Başkanı Donald Trump'ın İran'la 2015'te imzalanan nükleer anlaşmadan ülkesini çekmesine Tahran’dan peş peşe tepkiler geldi.

'HİÇ BİR KAHROLASI ŞEY YAPAMAZSIN'
İran’ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney de yaptığı açıklamada ABD Yönetimi’nin hata yaptığıı söyledi. Hamaney konuşmasında "Trump sen hata yaptın. Trump'ın konuşmasında 10'dan fazla yalan vardı. Konuşması aptalca ve üstünkörüydü" dedi. Trump’ın daha fazla yaptırımın yolda olduğu yönündeki sözlerine de tepki gösteren Hamaney "hiçbir kahrolası şey yapamazsın" şeklinde konuştu. Hamaney ayrıca " Nükleer anlaşmayı kabul ettik ama İran'a yönelik düşmanlık bitmedi" diye konuştu.


İLGİLİ HABER: ABD BAYRAĞINI VE ANLAŞMAYI KÜRSÜDE YAKTILAR

İLGİLİ HABER: ABD'NİN İRAN KARARINA KARŞI DÜNYA TEK SES

İLGİLİ HABER: TRUMP İRAN'LA NÜKLEER ANLAŞMAYI İPTAL ETTİ


‘AVRUPA’DAN ŞÜPHE DUYUYORUZ’
İran Devrim Muhafızları komutanı Tümgeneral Muhammed Ali Cafari de yaptığı açıklamada Avrupa'nın ABD Başkanı Trump’a bağlı olduğunu söyledi ve Avrupa ülkelerinin  nükleer anlaşmayı korumak için bir şeyler yapabilme kabiliyetlerinden şüphe duyduklarını söyledi. Cafari, "Avrupa'nın İran ile ABD arasında bağımsız bir karar veremedikleri ve ABD’ye bağlı oldukları açıktır" şeklinde konuştu.

Öne Çıkanlar