İran'da hastanede çıkan yangında dokuz hasta öldü

İran'da hastanede çıkan yangında dokuz hasta öldü
İran'ın Reşt kentindeki bir hastanede çıkan yangında dokuz hasta öldü. İran'ın geçici Cumhurbaşkanı Muhammed Muhbir, yangının nedeninin tüm boyutlarıyla araştırılması için talimat verdi.

Artı Gerçek - ran'ın kuzeydoğusundaki Gilan eyaletine bağlı Reşt kentindeki bir hastanede çıkan yangın sonucu dokuz hasta öldü.

İran devlet televizyonunun haberine göre, Reşt kentindeki Kaim Hastanesi'nde yangın çıktı. Kısa süre sonra ekiplerin müdahalesiyle söndürülen yangında yoğun bakım ünitesinde bulunan dokuz hasta öldü.

Yerel yetkililer, ölen hastaların altısının kadın olduğunu belirtti.

İNCELEME BAŞLATILDI

Yangın çıktığı sırada hastanede bulunan 142 hastanın çevre hastanelere sevk edildiği ve bunların arasında 5 bebeğin de bulunduğu bildirildi. Yangının hastanenin bodrum katında elektrik tesisatındaki arızadan kaynaklandığı tahmin ediliyor ancak İçişleri Bakanı Ahmed Vahidi, uzman ekiplerce özel inceleme başlatıldığını söyledi.

MUHBİR'DEN TALİMAT

Öte yandan, İran'ın geçici Cumhurbaşkanı Muhammed Muhbir, olayın ardından Gilan Valisi Esedullah Esedi'yi arayarak, yangının nedeninin tüm boyutlarıyla araştırılması ve hastaların güvenliğinin sağlanması talimatı verdi. (AA)

Öne Çıkanlar