İspanya'da boğa koşusu: Bir ölü, bir yaralı

İspanya'da boğa koşusu: Bir ölü, bir yaralı
Yayınlanma:
A+ A-
İspanya'nın Pobla de Farnals kasabasındaki boğa koşusunda, hayvanın boynuz darbeleriyle yaralanan iki kişiden biri öldü. Hastanede tedavi altında olan diğer yaralının ise durumu kontrol altında.

Artı Gerçek - İspanya'nın Valensiya bölgesindeki boğa festivaline katılan bir adam Cocinero adlı bir boğa tarafından boynuzlandı. İsmi açıklanmayan adam, kaldırıldığı hastanede öldü. Pobla de Farnals kasabasındaki boğa koşusunda ikinci bir kişinin de aynı boğa tarafından boynuzlanarak bacağından yaralandığı açıklandı. Hastaneye kaldırılan yaralanın durumunun kontrol altında olduğu açıklandı.

Hayvan hakları grupları AnimaNaturalis ve CAS International tarafından yakın zamanda yapılan bir araştırmaya göre, ülkede her yıl yaklaşık 1820 benzer etkinlik düzenleniyor. Boğa koşularında hayvanlar sokaklara salınıyor ve insanlar boğalardan kaçmaya çalışıyor.

Bu tür etkinliklerin popülerliğini koruduğu ülkedeki pek çok hayvan hakları savunucusu, söz konusu organizasyonların tehlikeli ve zalimce olduğu görüşünde. Ulusal ve uluslararası düzeyde yoğun baskıyla karşılaşan boğa koşusu ve güreşlerinin kaldırılması yönündeki tartışmalar da son yıllarda daha sık gündeme geliyor. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar