İsrail, Batı Şeria'da bir Filistinliyi daha öldürdü

İsrail, Batı Şeria'da bir Filistinliyi daha öldürdü
İsrail güçleri, işgal altındaki Batı Şeria'nın El-Halil kentinde 1 Filistinliyi öldürdü. İşgal altındaki Batı Şeria ve Kudüs'te 7 Ekim'den bu yana İsrail güçleri ve Yahudi yerleşimciler tarafından öldürülen Filistinlilerin sayısı 258 oldu

Artı Gerçek - Geçici ateşkes ve rehine takasının sona ermesinin ardından saldırılarına devam eden İsrail Gazze Şeridi'nin yanında işgal altındaki Batı Şeria'yı da hedef alıyor.

Filistin haber ajansı WAFA'ya göre, İsrail güçleri, El-Halil'in kuzeydoğusundaki Sair beldesinin Ras el-Aruz bölgesinde 22 ve 23 yaşlarında iki gence ateş açtı. Biri sırtından diğeri ise göğsünden ağır şekilde yaralanan iki genç de El-Halil'deki El-Ehli Hastanesine kaldırıldı.

Filistin Sağlık Bakanlığından daha sonra yapılan açıklamada ise ağır yaralanan 2 Filistinliden biri olan 23 yaşındaki Enes İsmail El-Ferruh'un vefat ettiği belirtildi.

Enes'in ölümüyle işgal altındaki Batı Şeria ve Kudüs'te 7 Ekim'den bu yana İsrail güçleri ve Yahudi yerleşimciler tarafından öldürülen Filistinlilerin sayısı 258 oldu. Yaralı sayısı ise yaklaşık 3 bin 200 olarak kayıtlara geçti.

BM: İNSANİ ATEŞKES ÇAĞRIMIZI YİNELİYORUZ

Birleşmiş Milletler (BM) Batı Şeria'da artan İsrail operasyonları, yerleşimci şiddeti, yüksek sayıda ölüm ve gözaltına alınmalar konusunda endişe etmeyi sürdürdüklerini ifade etti.

Gazze'de sivillerin, değerli bilim insanlarının, gazetecilerin, BM çalışanlarının öldüğüne vurgu yapılan BM açıklamasında "insani ateşkes çağrımızı yinelemek istiyoruz" denildi. (AA)

Öne Çıkanlar