İsrail ordusu mülteci kampında gazetecileri hedef aldı: TRT Arapça muhabiri de yaralandı

İsrail ordusu mülteci kampında gazetecileri hedef aldı: TRT Arapça muhabiri de yaralandı
Gazze Şeridi'nin orta kesiminde yeniden operasyon başlatan İsrail ordusu, Nusayrat Mülteci Kampı'nı vurdu. Bölgedeki gelişmeleri takip eden ve TRT Arapça ekibinin de aralarında bulunduğu bir grup gazeteci yaralandı.

Artı Gerçek - İsrail ordusunun Gazze Şeridi'ndeki Nusayrat Mülteci Kampı'nı bombalaması sonucu aralarında TRT Arapça ekibinin de bulunduğu bir grup gazeteci yaralandı.

Deyr el-Belah'teki Aksa Şehitleri Hastanesi sağlık kaynakları, saldırıda kameraman Sami Şehade'nin ayağından ve vücudunun çeşitli yerlerinden yaralandığını, TRT Arapça muhabiri Sami Berhum'un da hafif yaralandığını aktardı. Gazeteci Muhammed es-Savalihi'nin de sağ elinden yaralandığı ifade edildi.

ÖMER ÇELİK'TEN GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İsrail'in saldırısına uğrayan TRT ekibine geçmiş olsun dileğinde bulundu. Çelik, sosyal medya hesabındaki paylaşımında, "Gazze'deki Nuseyrat kampında yayın hazırlığı yaparken İsrail tarafından hava saldırısına uğrayan TRT Arabi (TRT Arapça) ekibine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor; yaralanan muhabir Sami Şahada'ya şifa diliyoruz" ifadelerini kullandı.

Gazze'deki Hamas hükümetinin Medya Ofisi, İsrail'in Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda 140 gazetecinin öldüğünü duyurmuştu.

İsrail ordusu dün, Gazze Şeridi'nin orta kesiminde "sürpriz bir askeri operasyon" başlattığını açıklamıştı. İsrail'in evleri, camileri ve yolları hedef alan saldırılarında çok sayıda Filistinli ölmüş ve yaralanmıştı. (AA)

Öne Çıkanlar