İsrail polisi: 34 yaşındaki bir Türkiye vatandaşı sınır polisini bıçakladı

İsrail'in Gazze'deki savaşı ateşkes çağrılarının gölgesinde sürerken, Kudüs'ün eski şehir bölgesinde bölgesinde bir Türkiye vatandaşının İsrail polisine saldırdığı ileri sürüldü. Açıklamaya göre, polisi bıçaklayan saldırgan olay yerinde vuruldu.

Artı Gerçek - İsrail polisi, Kudüs'te bir Türkiye vatandaşının İsrailli bir sınır polisini bıçakladığını duyurdu. Açıklamada, 34 yaşındaki Türkiye vatandaşının olay yerinde vurularak öldürüldüğü belirtildi. Sınır polisinin yaralandığı bilgisi verildi.

Polis açıklamasına göre olay, Kudüs'ün tarihi bölgesindeki El Halil Kapısı'nda yaşandı. Kenti ziyaret eden Türkiye vatandaşının El Halil kapısının yakınlarındaki sınır polisinin yanına hızla yaklaştığını ve polisi, gövdesinin üst kısmından bıçakladığı ileri sürüldü.

Bıçaklanan polis ile bir diğer güvenlik görevlisinin, saldırganı ateş ederek öldürdüğü belirtildi. Açıklamaya göre, yaralı polisin bilinci açık.

İSRAİL MEDYASI İSİM VERDİ

İsrail medyasında, saldırıyı düzenleyen kişinin isminin "Hasan Saklanan" olduğu iddia edildi. Haberlerde, Saklanan'ın İsrail'e dün Ürdün üzerinden yasal yollarla girdiği ileri sürüldü.

İDDİA: URFA'DA İMAMDI

Cumhuriyet gazetesi ise Saklanan'ın, Urfa'da Kepez Mahallesi Camisi'nde imam olarak görev yaptığını yazdı. Haber, Şanlıurfa İl Müftülüğü'ne dayandırıldı. (DIŞ HABERLER)

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar