İstanbul-Kerkük uçuşları yarın başlıyor

İstanbul-Kerkük uçuşları yarın başlıyor
Yayınlanma:
A+ A-
Kerkük Havalimanı'nın resmen açılması sonrası İstanbul'dan ilk uçuşlar yarın başlıyor. Türk Hava Yolları’nın ilk seferi yarın yapılacak; ilerleyen günlerde de Irak Hava Yolları Kerkük'ten İstanbul’a seferler düzenleyecek.

Artı Gerçek - İstanbul'dan Irak’ın Kerkük kentine ilk uçak seferlerinin yarın başlayacağı açıklandı. Kerkük Valisi Rakan Said, Türk Hava Yolları’nın (THY) Uluslararası Kerkük Havalimanı’na ilk seferini yarın gerçekleştireceğini söyledi.

Anadolu Ajansı'na konuşan Said, THY uçağının İstanbul Havalimanı'ndan Kerkük Havalimanı'na yarın öğlen saatlerinde iniş yapmasının planlandığını, ilerleyen günlerde Irak Hava Yolları'nın da Kerkük'ten İstanbul’a seferler düzenleyeceğini belirtti.

Bu gelişmenin Kerkük için önemli olduğunu söyleyen Said, ''Uçuşların başlaması Türkiye ve Irak ilişkilerine ivme kazandıracak. Bunun Türk yatırımcıların Irak ve Kerkük'e yönelmelerini teşvik edeceğine ve iki ülke arasındaki ticareti olumlu şekilde etkileyeceğine inanıyorum'' ifadelerini kullandı.

Irak'ın Kerkük kentinde, daha önce askeri üs olarak kullanılan ve 16 Ekim'de düzenlenen törenle resmi olarak açılışı yapılan Kerkük Havalimanı'nda 20 Ekim tarihinden itibaren iş ve dış hat uçuşları başlamıştı. (AA)

Öne Çıkanlar