İsveç Dışişleri Bakanı'ndan mevkidaşı Fidan'a tebrik telefonu

İsveç Dışişleri Bakanı'ndan mevkidaşı Fidan'a tebrik telefonu
Yayınlanma:
A+ A-
İsveç Dışişleri Bakanı Tobias Billström, mevkidaşı Hakan Fidan'ı arayarak yeni görevinden dolayı tebrik etti. Dışişleri'nden yapılan açıklamaya göre, İsveç'in NATO üyeliği de görüşmede ele alınan konulardandı.

Artı Gerçek - Dışişleri Bakanlığı, Bakan Hakan Fidan ve mevkidaşı İsveç Dışişleri Bakanı Tobias Billström'ün telefon görüşmesi yaptığını açıkladı.

Bakanlıktan yapılan bilgilendirmeye göre; Billström mevkidaşı Bakan Fidan’ı görevi nedeniyle tebrik etti. Bakanlık tarafından yapılan bilgilendirme şöyle:

“Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, İsveç Dışişleri Bakanı Tobias Billström ile bugün (7 Haziran) bir telefon görüşmesi gerçekleştirmiştir. Görüşmede mevkidaşı Bakan Fidan’ı yeni görevi nedeniyle tebrik etmiştir. Bakan Fidan görüşmede ayrıca, İsveç’in NATO üyeliği için somut adımlar atılması gerektiğini vurgulamıştır. İki Bakan, Daimi Ortak Mekanizma toplantısı sonrasında yeniden temas etmek üzere mutabakata varmışlardır.”

BREZİLYA VE ERMENİSTAN'DAN DA TEBRİK

Bakanlık tarafından yapılan bilgilendirmede ayrıca, Bakan Fidan’ın Brezilya Dışişleri Bakanı Mauro Vieira ve Ermenistan Dışişleri Bakanı Ararat Mirzoyan ile de telefon görüşmesi gerçekleştirdiği her iki bakanın da Fidan’ı arayarak yeni görevi nedeniyle tebrik ettikleri belirtildi. (ANKA)

Öne Çıkanlar