İtalya'da mafya liderlerine 30'ar yıl hapis

İtalya'da mafya liderlerine 30'ar yıl hapis
Yayınlanma:
A+ A-
İtalya merkezli Ndrangheta isimli mafya grubu üyesi 207 kişiye toplamda 2 bin 100 yıl hapis cezası verildi. En ağır cezalar her ikisi de Calabria merkezli mafya liderleri olan Saverio Razionale ve Domenico Bonavota'ya verildi.

Artı Gerçek - İtalyan mahkemesi, Avrupa'nın ve dünyanın en güçlü, en yaygın ve en tehlikeli suç örgütlerinden kabul edilen "Ndrangheta" davasında kararını açıkladı. 207 sanığın ceza alıp 131 sanığın beraat ettiği dava 3 yıl sürdü.

Euronews'te yer alan habere göre, iki mafya liderinin de aralarında bulunduğu 207 mafya üyesi, çeşitli suçlamalardan toplam 2 bin 100 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Şahıslar dava kapsamında gasp, uyuşturucu kaçakçılığı ve hırsızlık gibi başlıklardan suçlanıyordu.

KARARIN OKUNMASI 1 SAAT 40 DAKİKA SÜRDÜ

İtalyan devlet ajansı Ansa, Calabria'nın Lamezia Terme kentinde görülen davada yargıçların kararlarını okumalarının 1 saat 40 dakika sürdüğünü aktardı.

Duruşmada en ağır ceza olan 30'ar yıl hapis cezasını her ikisi de Calabria merkezli mafya liderleri olan Saverio Razionale ve Domenico Bonavota'ya verildi.

Ülkenin güneyindeki soruşturmayı yürüten mafya karşıtı savcılara göre Ndrangheta, şu anda Avrupa'da kokain ithalatını tekelinde bulunduruyor.

Keza İtalyan savcılara göre örgütün Kuzey ve Güney Amerika'da da üsleri var.

Ndrangheta üyeleri son yıllarda Avrupa'nın yanı sıra Brezilya ve Lübnan'da da tutuklandı. (Kaynak)

Öne Çıkanlar