Japonya ile İsrail arasında 'tatlı' krizi

Japonya ile İsrail arasında 'tatlı' krizi
Japonya Başbakanı Shinzo Abe, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun evinde ayakkabıda servis adilen tatlıdan rahatsız oldu

DÜNYA - Japonya Başbakanı Şinzo Abe ve eşi Akie, İsrail'e gerekleştirdiği resmi ziyaret sırasında Başbakan Binyamin Netanyahu ve eşi Sara'nın evinde kendileri onuruna düzenlenen akşam yemeğine konuk oldu. İsmini vermek istemeyen bir Japon diplomatın İsrail medyasına yaptığı açıklamaya göre ise söz konusu akşam yemeği Abe'nin rahatsız olmasına neden oldu.

Söz konusu rahatsızlığın ise verilen yemekte ünlü Rus şef Segev Moshe'nin metalden yapılmış ayakkabı içinde Abe çiftine tatlı sunması sebebiyle meydana geldiği öğrenildi.

Adını açıklamak istemeyen Japon diplomatın İsrail medyasına yaptığı açıklamada, Şef Moshe'nin o gece ile ilgili olarak sunumuyla hedefine ulaşamadığını söyledi. Japon Diplomat, "Dünyada masaya ayakkabının konulduğu hiçbir kültür yok. Ünlü Şef Moshe, tam olarak ne düşünüyordu. Burada ne demeye çalıştığını tam olarak anlayamıyoruz. Mizah ise o zaman komik olduğunu düşünmüyoruz. Başbakanımız adına kırgın olduğumuzu söyleyebilirim" dedi.

Öne Çıkanlar