Kanada'da 11 kişiyi öldüren bıçaklı saldırgan tek başına hareket etmiş

Kanada'da 11 kişiyi öldüren bıçaklı saldırgan tek başına hareket etmiş
Yayınlanma:
A+ A-
Kanada'yı şoke eden toplu bıçaklama saldırılarının failinin tek başına hareket ettiği ortaya çıktı. Polis geçen ay yakalandıktan sonra ölen saldırganın kendi kardeşi dahil 11 kişiyi bıçaklayarak öldürdüğünü açıkladı.

Artı Gerçek - Kanada'nın Saskatchewan eyaletini şoke eden toplu bıçaklama saldırısının ardından yapılan polis soruşturmasında ülkenin en ölümcül saldırılarından biri olan olayın yeni ayrıntıları çıktı.

Saskatchewan polisi perşembe günü yaptığı açıklamada, geçen ay James Smith Cree Nation ve bu bölgenin yakınlarındaki Weldon adlı köyde 11 kişinin bıçaklanarak öldüğü, 18 kişinin de yaralandığı toplu bıçaklama saldırısının tek faili olduğunu duyurdu. Saldırıların kurbanlarının yaşları 23 ile 78 arasında değişiyordu. Biri hariç hepsi James Smith Cree Nation adlı Amerikan yerlisi cemaatindendi.

Polis , 7 Eylül'de yakalanan ancak gözaltında ölen 32 yaşındaki Myles Sanderson'ın bu cinayetleri işlediğini, failin kardeşi Damien Sanderson'un da ölenler arasında olduğunu açıkladı. Daha önce 31 yaşındaki Damien Sanderson da saldırılardan sorumlu tutulmuştu.

KATİLİN MOTİVASYONU BİLİNMİYOR

Cinayetler ilk olarak 4 Eylül'de ortaya çıkmış, polis ardından Sanderson kardeşleri aramak için geniş çaplı bir operasyon başlatmıştı.

Perşembe günkü basın konferansında konuşan Kanadalı polis amiri Rhonda Blackmore "Bu olayın eden yaşandığını asla gerçekten anlayamayacağız" dedi.

Sanderson kardeşlerin olay günü saldırıdan bir gün önce uyuşturucu kullandığını ayrıca aynı gün şiddet içeren üç ayrı olay yaşadığını aktardı. Blackmore'a göre iki kardeş saldırıları birlikte planladı ve hazırlık yaptı ancak bilinmeyen sebeple Myles Sanderson kendi erkek kardeşi Damien Sanderson'u bıçakla öldürdü.

Blackmore "Damien bu cinayetleri işlemedi" ifadelerini kullandı.

GÖZALTINDA NASIL ÖLDÜĞÜ DE RESMEN AÇIKLANMADI

Kanada polisi 11 kişi öldüren Myles Sanderson'un 7 Eylül'deki gözaltı sırasında nasıl öldüğünü de açıklamadı.

Kesin ölüm sebebinin yapılan iki ayrı soruşturmanın ardından gelecek yılın başlarında açıklanması bekleniyor.

Kanada basınında ise Sandeson'un gözaltından kısa süre önce uyuşturucu hap kullandığı ve doz aşımı nedeniyle gözaltı sırasında öldüğü öne sürüldü. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar