Barcelona'da tren kazası: 155 kişi yaralandı

Barcelona'da tren kazası: 155 kişi yaralandı
İspanya'nın Katalunya Özerk Yönetimi'nin başkenti Barcelona'da sabah saatlerinde bir tren kazası meydana geldi. Park halinde bulunan bir trene başka bir trenin çarpması sonucu meydana gelen kazada, 155 kişi hafif şekilde yaralandı.

Artı Gerçek - İspanya'ya bağlı Katalunya özerk yönetiminin başkenti Barcelona'da bu sabah saatlerinde meydana gelen tren kazasında en az 155 kişi yaralandı.

Kaza, Barcelona'nın dışında bulunan bir tren istasyonunda park halinde bulunan bir trene aynı yönden gelen bir başka trenin çarpması sonucu meydana geldi.

Katalan polisi olayla ilgili soruşturma başlattı.

KATALUNYA, MERKEZİ HÜKÜMETTEN 'ACİL BİLGİ' TALEP ETTİ

Acil Durum yetkililerinin Twitter'dan yaptığı açıklamada şehir merkezinin yaklaşık 12 kilometre dışında bulunan "Montcada i Reixac - Manresa" istasyonunda meydana gelen kaza sonucu 155 kişinin hafif şekilde yaralandığı ve yaralılardan üçünün hastaneye sevk edildiği belirtildi.

Katalunya hükümet yetkilileri, kaza nedeniyle bazı hatlarda seferlerin kısa süreliğine kesintiye uğradığını açıkladı. Yetkililer, demiryolu şirketi Renfe'den ve İspanya hükümetinden kazanın sebebine ilişkin "acil bilgi" talep edildiğini duyurdu.

İspanya Ulaştırma Bakanı Raquel Sánchez ise "kazayı yakından izlediğini" belirterek "yaralılara acil şifalar" diledi. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar