Kremlin'den Putin'in Türkiye ziyareti hakkında açıklama: Henüz kesin tarih belirlenmedi

Kremlin'den Putin'in Türkiye ziyareti hakkında açıklama: Henüz kesin tarih belirlenmedi
Yayınlanma:
A+ A-
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Rus mevkidaşı Putin’in ağustos ayında Türkiye ziyareti yapacağını açıklaması sonrasında Kremlin'den açıklama geldi. Kremlin Sözcüsü Peskov, "Böyle bir temas mümkün. Henüz kesin bir tarih belirlenmedi" dedi.

Artı Gerçek - Rusya Devlet Başkanlığı Sözcüsü Dimitriy Peskov bugün yaptığı açıklamada, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında bire bir görüşmenin mümkün olduğunu ancak görüşmenin kesin tarihinin henüz belirlenmediğini söyledi. Rus TASS haber ajansının aktardığına göre Peskov "Böyle bir temas mümkün. Henüz kesin bir tarih belirlenmedi" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan cuma günü Rusya ile savaşan Ukrayna'nın lideri Volodimir Zelenskiy'nin ilk Türkiye ziyareti sırasında yaptığı açıklamada, Rus mevkidaşı Putin'in ağustos ayında Türkiye'yi ziyaret edebileceğini söylemişti. Erdoğan "Rusya tarafıyla da görüşme halindeyiz. Onlarla da görüşüyoruz. Konuyu Sayın Putin'le görüştüm ve önümüzdeki ay Sayın Putin'in de aynı zamanda Türkiye ziyareti olacak. Tekrar bunu yüz yüze görüşme imkanımız olacak. Ama bu arada bazı telefon görüşmelerimiz olması halinde de Sayın Putin'le bu konuyu yine ele alacağız ki esir mübadelesi, bu takaslar konusu bizim gündemimizin de öncelikli konularındandır" demişti. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar