Liverpool'un yıldızı Luis Diaz'ın anne ve babası Kolombiya'da kaçırıldı

Liverpool'un yıldızı Luis Diaz'ın anne ve babası Kolombiya'da kaçırıldı
Yayınlanma:
A+ A-
Liverpool takımının Kolombiyalı yıldızı Luiz Diaz'in anne ve babası, motosikletli saldırganlar tarafından kaçırıldı. Kolombiya'da başlatılan devasa arama-kurtarma çalışması ile önce anne, sonra baba kurtarıldı.

Artı Gerçek - İngiliz futbol kulübü Liverpool'un yıldız oyuncuların Luis Diaz'ın anne ve babası, Kolombiya'da silahlı saldırganlar tarafından kaçırıldı. Kolombiya polisi geniş çaplı bir operasyon başlatırken, Luis Diaz'ın annesinin ve babasının bulunduğu açıklandı.

NASIL KAÇIRILDILAR?

Yerel basında yayımlanan haberlere göre, Luis Manuel Diaz ve Cilenis Marulanda, ünlü futbolcunun memleketi olan Barrancas kasabasında motosikletli saldırganlar tarafından kaçırıldı. Bir iddiaya göre çift, benzin almaları sonrasında arabayla giderken yolları kesilerek rehin alındı.

Kolombiya hükümeti, olayla ilgili olarak hem polisi hem de askerleri sahaya sürerken, polisin rehine kurtarma ve şantaj departmanının başındaki Albay Geovanni Cristancho'nun da soruşturmaya dahil olduğu açıklandı.

Devasa bir arama-kurtarma operasyonu başlatılmasının ve onlarca kontrol noktasının kurulması sonrasında, Diaz'ın annesinin sağlığı zarar görmemiş şekilde serbest bırakıldığı açıklandı. Semana gazetesine konuşan bir kaynak, "Anneyi bulduk. Sağlığı iyi. Korkmuş ama iyi. Babayı ise motosikletle götürdüler" dedi. Blu Radio kanalı, anne Cilenis Marulanda'nun kurtarılması sırasında silahlı çatışma çıktığını da duyurdu.

BABA DA KURTARILDI

Birkaç saat sonra ise babanın da kurtarıldığı belirtildi. Yerel basın, Diaz'ın babasının kurtarılması sırasında da motosikletli çete ile çatışma çıktığını, iki kişinin öldüğünü yazdı.

Luis Diaz'ın takımı Liverpool'dan yapılan açıklamada, olayın hızla çözüme kavuşturulmasının umulduğu belirtildi. Diaz'ın bu akşam oynanacak Liverpool-Nottingham Forest maçına çıkması beklenmiyor. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar