Macron: Boyun eğmediğimiz için saldırıyorlar

Macron: Boyun eğmediğimiz için saldırıyorlar
Nice'te üç kişinin radikal İslamcıların saldırısı sonucu öldürülmesi üzerine Nice'e giden Fransa Cumhurbaşkanı açıklamalarda bulundu.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Nice kentinde radikal İslamcıların saldırısı sonucu üç kişinin hayataının kaybetmesi üzerine, "Ülkemize İslamcı bir terör saldırısı düzenlendi. Fransa saldırı altında" dedi.

Nice'i ziyaretinde konuşan Macron, bugünkü saldırıyla aynı gün Suudi Arabistan'ın Cidde kentindeki Fransız konsolosluğunda da bir saldırı düzenlendiğine dikkat çekerek, "Saldırıya uğruyorsak, bunun sebebi değerlerimiz ve teröre boyun eğmeme arzumuzdur" diye konuştu.

Macron, halka birlik mesajı vererek, olası saldırılara karşı Fransa topraklarına asker konuşlandırılacağını, ibadethaneler ve okulların daha iyi korunacağını belirtti.

Fransa'nın Nice kentindeki Notre Dame Katolik kilisesine bu sabah düzenlenen bıçaklı saldırıda üç kişi hayarını kaybetmişti. Polis kaynakları, saldırganın bir kadının başını kestiğini söylemişti. Fail  saldırı sırasında tekbir getirmşti. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar