Maduro ve Orban'dan videolu Erdoğan paylaşımı

Maduro ve Orban'dan videolu Erdoğan paylaşımı
Yayınlanma:
A+ A-
Macaristan Başbakanı Orban ve Venezuela Devlet Başkanı Maduro Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yemin törenine katıldıktan sonra sosyal medya hesaplarından görüntüler paylaştı. Orban paylaşımında "Erdoğan'ın zaferine taze bir hava gibi ihtiyacımız var" dedi.

Artı Gerçek - Macaristan'ın göçmen karşıtı, sağcı popülist Başbakanı Viktor Orban cumartesi günü yemin törenine katıldığı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla tekrar övgüler düzdü. Daha önce Erdoğan'ın seçilmesi için "çok fazla dua ettiğini" söyleyen ve ülkesinde basına yaptığı açıklamalarda "Erdoğan seçilmeseydi Macaristan sınırına milyonlarca göçmenin geleceğini" savunan Orban, Twitter’da yaptığı yeni paylaşımda, Erdoğan’ı yemin töreninde, seçim zaferinden ötürü tebrik ettiğini belirterek, "Barış yanlısı duruşu Macaristan için yeni bir soluk gibi" ifadesini kullandı.

'ERDOĞAN'IN ZAFERİNE TAZE HAVA GİBİ İHTİYACIMIZ VAR'

Tören nedeniyle Türkiye’ye gerçekleştirdiği ziyareti ve törenden karelerin yer aldığı bir videoyu paylaşan Orban, "Erdoğan'ın zaferine taze bir hava gibi ihtiyacımız var ve ayrıca o barıştan yana. Kazanmasaydı, savaş yanlısı bir Türk Cumhurbaşkanı olacaktı ve bunun sonuçlarını tahmin etmek zor olacaktı. Türkiye Cumhurbaşkanı’nın, Ukraynalılar ve Ruslar arasındaki tahıl meselesinde, tahıl krizinde yaptığı gibi arabuluculuk yapma şansı var" ifadelerini kullandı.

MADURO: KARDEŞİM ERDOĞAN

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro da sosyal medya hesabından Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen "Göreve Başlama Töreni"ni ve Türkiye'den görüntüler paylaştı. Maduro, Twitter hesabından paylaştığı klipte hem törene, hem de Ankara ve İstanbul'dan görüntülere yer verdi. Erdoğan'ın tören sırasında Devlet Başkanı Maduro'ya teşekkür ettiği cümleleri klipte gösteren Venezuelalı lider "Venezuela ve Türkiye, hakların refahı ve ikili ilişkilerin daha da derinleştirilmesi için birlik içinde hareket ediyor. Kardeşim Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı döneminin yeni aşaması çerçevesinde, Türkiye Cumhuriyeti refah yolundadır. Bağlılık, Egemenlik ve Demokrasi!" ifadelerini kullandı. (AA)

Öne Çıkanlar