Macaristan'ın popülist lideri Orban'dan Erdoğan'a tebrik: Güçlü Türkiye, Macaristan'a iyi gelir

Macaristan'ın popülist lideri Orban'dan Erdoğan'a tebrik: Güçlü Türkiye, Macaristan'a iyi gelir
Yayınlanma:
A+ A-
Macaristan'ın milliyetçi popülist başbakanı Orban, Erdoğan'ı cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turunu önde tamamlaması nedeniyle tebrik etti. Erdoğan'ın zaferini "ezici" diye niteleyen Orban "Güçlü ve istikrarlı bir Türkiye, Macaristan'a iyi gelir" dedi.

Artı Gerçek - Macaristan'ın Sığınmacı karşıtı ve milliyetçi tutumuyla tanınan Başbakan Viktor Orban, 14 Mayıs Cumhurbaşkanı ve 28'inci Dönem Milletvekili Genel Seçimleri'nin ardından Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ı telefonla arayıp tebrik ettiğini duyurdu.

Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turunda Millet İttifakı'nın adayı CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu karşısındaki 4 puanlık üstünlüğünü "ezici" diye niteleyen Macaristan’ın popülist-milliyetçi başbakanı Orban, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda "Az önce cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk turundaki ezici zaferi, AKP'nin olağanüstü ve tartışılmaz zaferi nedeniyle Erdoğan'ı tebrik etmek için aradım" ifadelerini kullandı.

'GÜÇLÜ VE İSTİKRARLI TÜRKİYE, MACARİSTAN'A İYİ GELİR'

Otoriter yönetimi nedeniyle başta Avrupa Birliği liderleri olmak üzere dünya liderlerinin sık sık eleştirilerinin hedefi olan Orban ikinci tur cumhurbaşkanı seçimi için Erdoğan'a "şans dileyerek" mesajını "Güçlü ve istikrarlı bir Türkiye, Macaristan'a, Avrupa'ya ve dünyaya iyi gelir!" ifadeleriyle bitirdi. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar