Malezya'daki ruhsatsız kamp alanındaki heyelanda ölenlerin sayısı yükseliyor

Malezya'daki ruhsatsız kamp alanındaki heyelanda ölenlerin sayısı yükseliyor
Malezya'da dün popüler bir tatil alanında yaşanan heyelan faciasında ölenlerin sayısı 24'e yükseldi. Dokuz kişi hala kayıp.

Artı Gerçek- Malezya'da bir kamp alanında dün meydana gelen toprak kayması nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 24'e yükselirken, 9 kişiden hala haber alınamıyor.

Yetkililer, başkent Kuala Lumpur'un kuzeyindeki Selangor eyaletinde bulunan Batang Kali'deki kamp alanında cuma günü yaşanan heyelan faciasının ardından bugün bir kadın ve iki çocuğun daha cesedine ulaştı.

Ruhsatı olmadığı belirlenen kamp alanında kalan 94 kişi heyelana çadırlarında uyurken yakalanmıştı. 61 kişi sağ olarak kurtulmuştu. Ölenlerin yedisi ise çocuk.

Yedi arama kurtarma köpeğinin eşlik ettiği yaklaşık 135 görevli bölgedeki çalışmalarını sürdürüyor ancak alana yığılan büyük miktardaki çamur tabakası nedeniyle facia alanında hala hayatta olan birine ulaşılmasının zayıf bir ihtimal olduğu belirtiliyor.

Başbakan Enver İbrahim cuma günü yaptığı açıklamada, hükümetin ölen her kişinin ailesine 2 bin 260 dolar (yaklaşık 42 bin Türk lirası) yardım yapacağını söylemişti. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar