Netanyahu'dan Hamas'a ateşkes şartı: Tüm rehineler bırakılsın

Netanyahu'dan Hamas'a ateşkes şartı: Tüm rehineler bırakılsın
Yayınlanma:
A+ A-
İsrail Başbakanı Netanyahu, canlı yayınlanan konuşmasında Hamas'ın elindeki esirler serbest bırakılmadan geçici insani ateşkes yapılmasını reddetti.

Artı Gerçek - İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, bir ateşkes için Hamas’ın tüm rehineleri serbest bırakmasını şart koştu.

Netanyahu canlı yayınlanan konuşmasında, "İsrail, rehinelerin geri dönüşünü içermeyen bir geçici ateşkes anlaşmasını reddediyor" dedi.

Uluslararası kamuoyu İsrail’e, insani yardım dağıtımı için İsrail’e saldırılara ara vermesi çağrısı yaparken, Türkiye’nin de içinde olduğu çok sayıda ülke “acil ateşkes” çağrısı yapıyor.

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Tel Aviv'de İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu ile görüştükten sonra Gazze'deki sivillerin korunması uyarısı yapmıştı.

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu ve savaş kabinesi ile görüşmesi sonrasında açıklama yapan Blinken, "Bunlar zor günler, her zaman olduğu gibi buradayız ve İsrail ile dayanışmamızı sürdüreceğiz. İsrail'in, kendini savunmaya yönelik sadece hakkı olmadığı, aynı zamanda kendini savunma zorunluluğu olduğu konusundaki duruşumuz sürüyor. İsrail, 7 Ekim'in tekrar yaşanmaması için her şeyi yapma hakkına sahiptir" ifadelerini kullanmıştı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar