Nintendo'nun 'Ördek Avı' tabancasıyla benzinci soydu

Nintendo'nun 'Ördek Avı' tabancasıyla benzinci soydu
Yayınlanma:
A+ A-
ABD'de 25 yaşındaki bir hırsız, Nintendo'nun meşhur 'Ördek Avı' (Duck Hunt) oyununda ördeklere "ateş etmek" için kullanılan tabanca ile benzincinin marketini soydu.

Artı Gerçek - ABD'nin Güney Carolina eyaletinde bir benzinciyi soyan hırsızın, kasiyeri 1984 yapımı 'Nintendo tabancası' ile korkuttuğu ortaya çıktı. Polis açıklamasına göre, 25 yaşındaki David Joseph Dalesandro soygun sırasında Nintendo'nun meşhur 'Ördek Avı' (Duck Hunt) oyununda televizyona "ateş etmek" için kullanılan oyuncak tabanca ile benzincinin marketini soydu.

duck2.jpg

Açıklamaya göre hırsız, Sharon adlı küçük kasabadaki benzinciye maske ve perukla geldi. Daha gerçekçi görünmesi için sprey boya ile siyaha boyadığı Nintendo tabancasını doğrulttuğu kasiyeri, kasadaki 300 doları kendisine vermeye zorladı.

duck.jpg

Dalesandro, ihbarın ardından Dollar General adlı mağazalar zincirinin bir şubesinin otoparkında bulundu. Polis, gözaltında tutulan Dalesandro hakkında silahlı soygundan dava açılacağını duyurdu.

duck3.jpg

Türkçe'de 'Ördek Avı' anlamına gelen Duck Hunt, atarinin popüler olduğu yıllarda en çok oynanan oyunlardan biriydi. Oyunda, söz konusu soygunda kullanılan tabanca ile ördek avlanıyordu. (DIŞ HABERLER)

duck4.jpg

Öne Çıkanlar