Pakistan Başbakanı Şerif, Erdoğan'ın yemin töreni için Ankara'ya geldi

Pakistan Başbakanı Şerif, Erdoğan'ın yemin töreni için Ankara'ya geldi
Yayınlanma:
A+ A-
Pakistan Başbakanı Şahbaz Şerif, Erdoğan'ın yemin törenine katılmak için Ankara'ya geldi.

Artı Gerçek - Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün gerçekleşecek yemin töreni için bazı dünya liderleri Ankara'ya geliyor.

Pakistan'ın Ankara Büyükelçiliğinden yapılan bilgilendirmeye göre, Erdoğan'ın davetlisi olarak Ankara'ya gelen Pakistan Başbakanı Şahbaz Şerif, Esenboğa Havalimanı'nda Türk yetkililer tarafından karşılandı.

Şerif'in heyetinde, Pencap Eyalet Başbakanı Seyid Muhsin Raza Nakvi, Pakistan Enformasyon ve Yayın Bakanı Marriyum Aurangzeb, Başbakan Özel Yardımcısı Tarık Fatemi yer alıyor.

Anadolu Ajansı'nda yer alan bilgiye göre Şerif, ayrıca enerji, altyapı, gıda işleme ve tüketim malları gibi alanlarda faaliyet yürüten Türk iş insanlarıyla da bir araya gelecek.

NATO GENEL SEKRETERİ STOLTENBERG DE TÖRENE KATILACAK

Törene aralarında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Azerbaycan, Kazakistan, Cezayir, Macaristan, Ruanda'nın da olduğu 20'ye yakın ülkenin devlet ve hükümet başkanının, 45'e yakın yabancı ülke bakanının katılması bekleniyor.

Azerbaycan Devlet Başkanı İlham Aliyev’in yanı sıra Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan da Erdoğan'ın bugünkü göreve başlama törenine katılacak.

Somali, Cezayir ve Balkan ülkelerinden de katılım devlet başkanı düzeyinde gerçekleşecek. Bazı ülkeler ise dışişleri bakanları ile temsil edilecek. Katar Başbakanı Şeyh Muhammed bin Abdurrahman El Sani’nin de TBMM’de liderler için ayrılan locada yerini alması bekleniyor. Rusya adına katılacak isim ise parlamentonun alt kanadı Duma’nın Başkanı Vyaçeslav Volodin olacak. Venezuela Devlet Başkanı Nikolas Maduro da törende olması beklenen isimler arasında. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'in de törene katılacağı duyurulmuştu. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar