Pakistan'da saldırı: Otobüsü durdurup sekiz yolcuyu katlettiler

Pakistan'da saldırı: Otobüsü durdurup sekiz yolcuyu katlettiler
Pakistan'da silahlı kişiler yolunu kestikleri otobüsten kaçırdıkları sekiz yolcuyu öldürdü. Saldırıda, barikatı aşmaya çalışan başka bir araçtaki iki kişi de öldürüldü.

Artı Gerçek - Pakistan'ın Belucistan eyaletinde silahlı saldırganlar, otoyolda durdurdukları bir otobüsten kaçırdıkları sekiz yolcu ile kurdukları barikatları aşmaya çalışan bir araçtaki iki kişiyi öldürdü.

Emniyet yetkililerince yapılan açıklamaya göre, silahlı kişiler dün Belucistan'daki bir otoyolda barikat kurdu. Durmadan barikatı aşmaya çalışan bir araca ateş ederek iki kişiyi öldüren ve altı kişiyi yaralayan saldırganlar, sonrasında eyaletin başkenti Quetta'dan İran sınırındaki Taftan kentine giden bir otobüsü durdurdu.

Otobüs yolcularının kimliklerini kontrol eden silahlı kişiler, hepsi Punjab eyaletinden sekiz kişiyi otobüsten indirdi. Polis, bu sekiz kişinin cesedinin daha sonra otoyoldan yaklaşık 5 kilometre uzaklıktaki bir köprünün altında bulunduğunu aktardı. Emniyet yetkilileri, saldırganların arandığını belirtti.

Radio Pakistan'ın haberine göre, Pakistan Başbakanı Şahbaz Şerif, X hesabından yaptığı açıklamada, saldırıyı kınayarak soruşturma açılması talimatını verdi. Şerif, kurbanların ailelerine başsağlığı dileyerek, onların yanında olduğunu belirtti. (AA)

Öne Çıkanlar